Za Šilhavého zaskočí Chytrý

Asistent trenéra Jiří Chytrý ve středečním duelu Ligy národů proti Skotsku zaskočí za hlavního kouče Jaroslava Šilhavého, který má koronavirus, a poprvé v kariéře povede v zápase českou reprezentaci. V přípravě na utkání se podle něj nic nezmění. S Šilhavým je ve spojení a konzultují veškeré detaily.

"Příjemné to určitě není. Jarda je hlavní kouč, vlastně takový manažer týmu, který je ta nejdůležitější osobnost. Samozřejmě pro nás všechny je to nepříjemné, ale budeme se s tím muset vyrovnat a za Jardu zaskočit," říká před odletem do Skotska a dodává: "Příprava se nezmění vůbec, protože jsme ve fázi, kdy všechny věci už byly nachystané, připravené, konzultované právě s Jardou. Teď už jedeme v režimu, který je jasně daný a na kterém se nebude měnit vůbec nic. Samozřejmě jsme s Jardou v kontaktu i dál, byli jsme i po jeho nuceném odjezdu. Takže všechny věci a ty detaily konzultujeme, bavíme se o nich a průběžně se o nich budeme bavit dál." 

Český celek ztrácí ve skupině na Skotsko bod a může poskočit do čela tabulky. "Všechny zápasy ve skupině ukazují, že ty týmy jsou hodně vyrovnané. Jsou každý trochu jiný, specifický, ale všechny zápasy jsou víceméně o gól. Takže čekám, že to bude podobné těžké utkání. Skotové mají fyzicky hodně silný tým, jsou houževnatí. Více jak rok neprohráli. Přesto jsme odhodlaní a chtěli bychom tam zvítězit," zdůrazňuje osmačtyřicetiletý trenér.