Vlkanova přestoupil do Plzně

Fotbalisty Plzně posílil Adam Vlkanova. Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník a český reprezentant přestoupil do týmu úřadujícího ligového mistra z Hradce Králové a v novém působišti podepsal smlouvu na tři roky. Přestupovou částku se kluby rozhodly nezveřejnit, podle odhadů médií by Východočeši za svou oporu a kapitána mohli od Viktorie inkasovat 10 až 15 milionů korun. Opačným směrem na hostování k "Votrokům" zamířili obránce Filip Čihák a slovenský útočník Matej Trusa.

O jeho odchodu z Hradce se spekulovalo prakticky celé léto. O kapitána Východočechů se zajímala i pražská Slavia, kluby se ale nedohodly. Ofenzivní univerzál nakonec zamířil do konkurenční Plzně, s kterou ho čeká skupina Ligy mistrů, kam Viktoria prošla z kvalifikace. "Jsem nadšený, že to vyšlo a můžu se ve své kariéře posunout o krok dál. Co je víc, než přijít do klubu, který teď vyhrál titul a ještě se dostal do Ligy mistrů,“ říká nová akvizice českého mistra. "Je to hráč, který si drží dlouhodobě vysokou výkonnost, je produktivní, a navíc využitelný hned na třech postech v ofenzivě, pochvaluje si trenér Viktorie Michal Bílek.

Vlkanova je odchovancem Hradce Králové, kde strávil většinu dosavadní kariéry. V lize zatím odehrál 54 zápasů a vstřelil 10 branek. Zazářil především v minulém ročníku nejvyšší soutěže, v němž si připsal osm gólů a asistencí a výrazně pomohl "Votrokům" coby nováčkovi k nečekanému šestému místu. Vysloužil si pozvánku do reprezentace a v červnu si v Lisabonu připsal premiérový start za český národní tým v Lize národů proti Portugalsku.