Vaclík stráví jaro v Huddersfieldu!

Reprezentační brankář reprezentace Tomáš Vaclík přestoupil z Olympiakosu Pireus do anglického druholigového klubu Huddersfield. Smlouvu podepsal do konce sezony. Třiatřicetiletý gólman posílil Olympiakos v srpnu 2021 po vypršení kontraktu v Seville. V klubu se stal jedničkou a pomohl mu k řeckému titulu, za tým z Pirea celkem odchytal 57 soutěžních zápasů. V zářijovém utkání Ligy národů ve Švýcarsku si ale poranil rameno a od operace ještě nenastoupil. Olympiakos jako náhradu získal Alexandrose Paschalakise.

Huddersfield s ním počítá na pozici jedničky místo zraněného Leeho Nichollse, který až do 26. kola odchytal všechny zápasy. "Tomáš hrál na nejvyšší úrovni v klubovém i mezinárodním fotbale. Jsem si jistý, že nám ve zbytku sezony pomůže a přinese do týmu zkušenosti," říká kouč Mark Fotheringham. Českého brankáře čeká s týmem boj o záchranu. Huddersfield je v tabulce druhé ligy až na 22. místě, které znamená sestup. Mužstvo s přezdívkou "Teriéři" si elitní Premier League zahrálo naposledy v sezoně 2018/2019.

Huddersfield
bude pro člena Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL a držitele zlatého odznaku Klubu ligových šampionů týdeníku GÓL čtvrtým zahraničním angažmá. V letech 2014 až 2018 třiapadesátinásobný reprezentant nastupoval za Basilej a získal s ní tři tituly. Se Sevillou, kde strávil tři roky, jako náhradník vyhrál Evropskou ligu. V Česku chytal nejvyšší soutěž za Spartu, se kterou před odchodem do zahraničí získal mistrovský titul, a Žižkov.