Václav Jurečka: „Preferuju zahraničí!“

Václav Jurečka: „Preferuju zahraničí!“

Má za sebou životní sezonu. V české lize vstřelil útočník Slovácka VÁCLAV JUREČKA sedmnáct gólů, což by v mnoha uplynulých ročnících stačilo na krále střelců. Navíc se Slováckem vyhrál domácí pohár. Sedmadvacetiletý střelec, který se nyní připravuje s reprezentací na duely Ligy národů, řeší nové angažmá.

„OSLAVY MOL CUPU BYLY VELKÉ“

„Uplynulá sezona byla z pohledu Slovácka fantastická, zakončili jsme ji výhrou nad Spartou ve finále MOL Cupu. Oslavy odpovídaly tomu, co jsme dokázali. Proběhly v pořádku, všichni je přežili ve zdraví. Navíc my, Moraváci, tohle umíme. (směje se) Byly opravdu velké, čtvrté místo v lize a triumf v poháru je obrovský úspěch jak pro klub, tak pro mě. Vždyť před čtyřmi roky se pralo Slovácko o záchranu. Nicméně druhý den po finále jsem odlétal na dovolenou. Vzhledem k tomu, že se termín finále kvůli průtrži mračen odložil, musel jsem ji přesunout, přebukovat letenky.

 

„SLOVÁCKO NARAZILO NA SVŮJ STROP“

Často jsem dostával otázku, co stojí za výkonnostním vzestupem Slovácka. Mužstvo je dlouho spolu, tvoří fantastickou partu. Když se daly tyto věci dohromady s kvalitami trenéra Svědíka, vzniklo naše úspěšné tažení. Tým se semknul, vznikl v něm vítězný duch. Poslední dvě sezony se nám dařilo držet se na úspěšné vlně. Co se týká umístění v tabulce a vítězství v MOL Cupu, myslím, že Slovácko narazilo na svůj strop. Abychom konkurovali Spartě, Slavii nebo Plzni, šířka kádru by musela být větší. Každopádně, dosáhli jsme na historický úspěch klubu.

 

„TOLIK GÓLŮ JSEM NEČEKAL“

Jsem rád, že i já osobně jsem se pod něj jistým dílem podepsal. Ve finále jsem dal gól a na jeden přihrál, v lize jsem vstřelil za celou sezonu sedmnáct branek. Pochopitelně, až takový počet jsem v létě určitě nečekal. Nicméně v sezoně jsem měl spoustu dalších šancí, gólů mohlo být rozhodně víc. Minimálně o pět, o šest. Každopádně, kdyby mi někdo řekl před prvním kolem, že dám sedmnáct gólů, plus tři v poháru, nevěřil bych mu. Na tuhle sezonu nikdy nezapomenu.

 

„CHCI ZKUSIT VĚTŠÍ KLUB NEŽ JE SLOVÁCKO“

Ve Slovácku mi skončila smlouva, zatím nevím, jaký bude můj nový klub. Mám nyní dva týdny na to, abych se nějak rozhodl. Vím, že jsem už nějaký čas spojovaný především s Plzní. Píše se, že bych měl být náhradou za odcházejícího Jeana-Davida Beauguela. K tomu nic nemůžu říct, sám netuším, co se během dvou nadcházejících týdnů stane. V této chvíli směrem k budoucnosti nevím opravdu nic konkrétního. Prozradím jen, že bych chtěl zkusit zahraničí. Mám v hlavě představu, že bych chtěl zkusit angažmá ve větším klubu, než je Slovácko. Takové jsou i v Česku, ale já preferuji cizinu.

 

„ZÁPAS NHL BYL NESKUTEČNÝM ZÁŽITKEM!“

Je pravda, že dovolenou jsem neměl dlouhou, ale o to víc jsem si ji užil. Byl jsem v Americe. Čtyři dny v New Yorku, zbytek na Floridě u kamaráda. Měl jsem možnost navštívit NHL, zápas play off Tampa Bay proti Floridě. Šlo o postupový duel, byl to neskutečný zážitek, navíc jsem viděl v akci české hokejisty Ondřeje Paláta a Lea Gudase. Od pondělí se ale už plně soustředím na reprezentaci, čekají nás čtyři těžké zápasy. Ne každý den se naskytne příležitost zahrát si proti Španělsku nebo Portugalsku. Musím říct, že odmala tíhnu ke Cristianu Ronaldovi, zápas s Portugalskem pro mě bude něčím navíc. Těším se ale moc na všechna utkání.“

VÁCLAV JUREČKA

Narozen: 26. června 1994. Výška: 182 cm. Váha: 77 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: SFC Opava (2000-2014), Slavoj Vyšehrad (2014), FK Kolín (2014-2015), SFC Opava (2015-2020), 1. FC Slovácko (2020-?). Česká liga: 103 zápasů / 28 gólů. Reprezentace: 1 zápas / žádný gól. Největší úspěchy: postup do první ligy (2018), debut v národním týmu (2022), člen reprezentačního výběru U19.