V červnu žádné reprezentační zápasy

UEFA odložila kvůli pandemii nového typu koronaviru všechny červnové mezistátní zápasy. Hrát se mimo jiné mělo play off o postup na EURO 2020, které bylo už dříve přesunuté na příští rok. Většina národních týmů včetně české reprezentace dosud neměla na červen určené konkrétní soupeře. UEFA po videokonferenci s generálními sekretáři všech 55 členských svazů také prodloužila přerušení všech svých soutěží včetně evropských pohárů - Ligy mistrů a Evropské ligy, a to až do dalšího oznámení. Výkonný výbor UEFA pak úplně zrušil květnové mistrovství Evropy hráčů do 17 let a červencové EURO hráček do 19 let.

Na červen byl původně před dvěma týdny přeložen březnový reprezentační termín. Český celek se měl představit v USA ve dvou přípravných zápasech s Mexikem a Hondurasem. Na červen dosud národní tým neměl určený zápasový program podobně jako většina členských zemí UEFA. Jasno bylo o složení play off o EURO 2020podle Ligy národů, kterého se účastní 16 týmů.

S odložením šampionátu byla také zrušena přípravná utkání v Itálii a s Rakouskem, která měli čeští reprezentanti naplánovaná jako poslední dvě prověrky před mistrovstvím Evropy. Není jasné, jak UEFA s červnovým termínem naloží. Na podzim už by totiž měl začít nový ročník Ligy národů.

Fotbalové poháry Liga mistrů a Evropská liga se zastavily v průběhu osmifinále. UEFA uvedla, že brzy plánuje stanovit nové termíny, kdy by se klubové soutěže mohly dohrát. Zatímco evropské šampionáty hráčů do 17 let a hráček do 19 let UEFA úplně zrušila, finálové turnaje devatenáctek a hráček do 17 let zatím jen odložila, neboť jsou kvalifikací na mistrovství světa. Odloženo bylo také finále futsalové Ligy mistrů. "Musím říct, že UEFA odvádí v tomto směru opravdu skvělou práci a chová se v současné situaci jako správný lídr. S kolegy jsme prakticky v každodenním kontaktu, další jednání ve skupině generálních sekretářů nás čeká v druhé půlce dubna," konstatuje generální sekretář FAČR Jan Pauly.