(Tý)dny pravdy

Nejslavnější české kluby podstoupí v příštích dnech a týdnech prestižní fotbalové testy, které ukáží, jestli se jejich proklamované ambice vejdou mezi mantinely reality, nebo jsou naopak jen zbožným přáním. Nejpernější program má před sebou mistrovská Slavia, která se po tuctu dlouhých let opět představí ve skupině Ligy mistrů a hned na úvod v jámě lvové – na legendárním a už také dosluhujícím milánském San Siru proti zvučnými jmény nabitému Interu s koučem Contem na lavičce.

O pouhých pět dnů později čeká červenobílé nejtradičnější bitva na tuzemských trávnících – derby pražských „S“ na Letné, kde mohou hosté v případě úspěšného výsledku srazit odvěkého rivala zpátky dolů - v sebevědomí i ligové tabulce, protože by se Spartě vidina vytouženého titulu ještě víc vzdálila. A bude mít navíc před sebou další neméně vyhrocenou řež v Plzni proti viktoriánům… Ani slávisté si příliš neoddechnou, protože do Edenu přijede Mladá Boleslav, která se pyšní nejproduktivnější ofenzívou v nejvyšší soutěži. Bude to zároveň generálka na druhý díl evropské tour, v němž budou na začátku října hostit žlutočernou vestfálskou mašinu Borussii Dortmund! Po Reusovi a spol. přepnou svěřenci trenéra Trpišovského do ligového módu a vyrazí do Jablonce. Mezi klubovými šéfy sice panuje čilý personální ruch v podobě přestupů a hostování, jenže na Střelnici to bývá vždy šichta.

O následné říjnové reprezentační přestávce opustí kabinu v Edenu zhruba polovina základní sestavy, aby se do ní hráči o pár dnů později vrátili při kvalifikačním utkání českého národního týmu o postup na EURO 2020 s lídrem skupiny A Anglií, v němž by chtěli odčinit pětibrankový březnový výprask z Wembley a zároveň se pokusit jako první obrat jasného favorita o bod(y). Po návratu ke klubovým povinnostem však našemu jedinému zástupci v pohárové Evropě perné fotbalové dny zdaleka neskončí. Do Prahy totiž dorazí slavná Barcelona s Lionelem Messim! A před odvetou za pouhé dva týdny ve svatostánku Nou Camp absolvují sešívaní ještě ligový duel na tradičně horké půdě v Plzni…