Tvrďák Souček

I když se v londýnském derby doma s Tottenhamem, ve kterém West Ham zvítězil 2:1 a posunul se senzačně na čtvrtou příčku tabulky Premier League, český reprezentační záložník Tomáš Souček gólově neprosadil, opět se o něm mluvilo s velkým respektem. V prvním poločase se ve vzdušném souboji před vlastní brankou tvrdě srazil hlavou s urostlým kolumbijským stoperem „Kohoutů“ Davinsonem Sanchezem, a protože rozhodčí Pawson hru po tomto střetu ani nepřerušil (!), vyskočil krvavě zraněný šestadvacetiletý středopolař zpátky na nohy, aby případně pomohl odvrátit další hrozící útok hostů…

Teprve po hvizdu hlavního arbitra si nechal ránu v zakrváceném obličeji na trávníku provizorně ošetřit klubovým lékařem. Trenér David Moyes zpočátku uvažoval o vynuceném střídání jedné z největších opor, ale „Suk“ mu dal u postranní čáry gestem jasně najevo, že chce v zápase pokračovat. Odběhl jen na několik minut do útrob Olympijského stadionu, kde mu sešili roztržené levé obočí a s náplastí na něm se vrátil zpátky na hrací plochu mezi deset svých spoluhráčů!