Třetím semifinalistou MOL Cupu je Zlín!

Až prodloužení čtvrtfinálového mače v Liberci určilo třetího semifinalistu MOL Cupu. Zlínští fotbalisté v něm dokázali domácímu Slovanu vstřelit dva góly a po vítězství 4:2 mohou stále pomýšlet na pohárový triumf. Posledního semifinalistu určí mač Slavie s Karvinou příští středu. Slovan vedl po vlastní trefě Zorana Gajiče, hosté po pauze otočili skóre po gólech Vukadina Vukadinoviče z penalty a Róberta Matejova, ale v 60. minutě zařídil domácí Radek Voltr prodloužení.

V jeho páté minutě dal vítěznou branku Lukáš Holík a skóre uzavřel Miloš Kopečný. Zlín postoupil mezi čtyři nejlepší týmy poháru potřetí v samostatné historii a doplnil již jisté semifinalisty obhájce trofeje Mladou Boleslav a druholigovou Opavu.

„První poločas byl náš výkon špatný. Ve druhé půli jsme přeorganizovali hru a bylo to daleko účinnější. Dostali jsme se do hry a byli jsme nebezpeční. Řekl bych, že v prodloužení jsme měli víc sil. Dneska jsem byl do zápasu vtažený jako málokdy předtím a kluci mi udělali radost. Ukázali, co umí,“ řekl zlínský trenér Bohumil Páník.

„Rozdělil bych to na dvě části. První poločas jsme odehráli velmi dobrý, ale bohužel druhý poločas a prodloužení to od nás byl festival chyb směrem do defenzívy. Do prodloužení jsme museli jít s další změnou v obraně a vzápětí za dvě tři minuty jsme inkasovali na 2:3. Pak už to bylo trošku o našem trápení,“ řekl po zápase liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 2:4 po prodl. (2:2, 1:0)

Branky: 10. vlastní Gajič, 60. Voltr - 52. Vukadinovič z pen., 56. Matejov, 95. Holík, 119. Kopečný. Rozhodčí: Houdek - Flimmel, Kožár. ŽK: Kúdela, Souček - Jugas, Vukadinovič, Hnaníček, Holík, Švenger. Diváci: 1527.

Liberec: Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Polák), Bartošák (93. Obročník) - Souček - Ekpai, Ševčík, Potočný, Vůch - Voltr (86. Bartl). Trenér: Trpišovský.

Zlín: Švenger - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Hnaníček - Vukadinovič (116. Bartolomeu), Traoré (108. Kopečný), Živulič, Holík - Beauguel (93. Diop). Trenér: Páník.