Spektakulární kolaps mistra

Nejsledovanější fotbalová soutěž kontinentu odstartovala novou sezonu ve velkém stylu, její první dva duely, v nichž se představily Arsenal a Liverpool, nabídly fanouškům parádních 13 gólů! Ani v sobotním utkání mistrovské Chelsea s Burnley nebyla nouze o přesné trefy, k velkému šoku domácích fanoušků však tři z pěti zamířily za záda brankáře Blues Courtoise! Předehrávku úvodního kola obstaraly na Emirates Stadium Arsenal s Leicesterem a borci obou týmů předvedli reklamu na fotbal. Hosté sice už po dvou minutách prohrávali, když se při ligové premiéře v novém dresu trefil kanonýr Lacazette, dvěma zásahy ale dokázali skóre otočit, a když za Gunners v závěru první půle vyrovnal Welbeck, krátce po změně stran je znovu poslal do vedení svou druhou brankou v utkání Vardy.

Arsenal se však nevzdal a v poslední desetiminutovce slepenými góly střídajících Ramseyho a Girouda si vystřílel triumf 4:3! To Liverpool přestřelku na půdě Watfordu nezvládl. Svěřenci kouče Jürgena Kloppa na Vicarage Road dvakrát prohrávali, pokaždé však náskok domácích vymazali, a když je novic Salah poslal do vedení 3:2, měli výrazně nakročeno k očekávanému triumfu. Jenže v třetí minutě nastavení Reds neuhlídali roh domácích a Britos se pohotovou hlavičkou postaral o překvapivou dělbu bodů.

Mistrovská Chelsea vykročila za obhajobou titulu nejhůře, jak mohla. Už ve 14. minutě přišla o vyloučeného kapitána Cahilla, kterého v závěru utkání po druhé žluté následoval předčasně do sprch Fabregas. To už Burnley vedlo na Stamford Bridge 3:1 a o senzační triumf se nenechalo připravit, i když ještě dvě minuty před koncem inkasovalo z kopačky Luize. Velký návrat do Evertonu předvedl legendární střelec Wayne Rooney, jenž jedinou brankou rozhodl utkání se Stoke. Z nováčků se mezi elitou nejlépe uvedl Huddersfield, který triumfoval 3:0 na půdě Crystal Palace a díky vysoké výhře poprvé od srpna 1970 přenocoval na čele Premier League! Brighton doma nestačil na Manchester City (0:2), záložník Seagulls Skalák ani bek Matějů se nevešli na soupisku pro utkání. Newcastle stejným poměrem doma padl s Tottenhamem.