Spartu přebírá Jílek

Novým trenérem pražské Sparty se stal Václav Jílek. Třiačtyřicetiletý dosavadní kouč Olomouce, který už dříve na Letné působil jako asistent, vystřídal na lavičce třetího týmu uplynulé ligové sezony dočasného trenéra Michala Horňáka. Se Spartou podepsal tříletou smlouvu. "Věřím, že jsme udělali správné rozhodnutí a trenér Jílek bude tím správným, který Spartu pozvedne. Měl jsem jasná kritéria, trenéra jsem vybral podle jeho dosavadní práce, podle stylu, který je schopný vtisknout svému týmu. Šlo mi o to, aby souzněl s tím, jak bychom se jako Sparta chtěli prezentovat," říká sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"Sportovní cíl Sparty je daný historicky - titul, poháry. Hlavní je teď ale první krok, postavit silný tým a vybudovat silnou organizační strukturu. Jasně si určit míru kompetencí lidí, kteří se kolem týmu pohybují. To je vize, díky ní jsem do Sparty šel," konstatuje čerstvě inaugurovaný trenér a dodává: "Každá nabídka se musí zvážit ze všech stran, i toto byl ten případ. Tomášova vize mě utvrdila v tom, že je dobrá chvíle tuto výzvu přijmout."  

Nový kouč Sparty si udělal jméno hlavně v sezoně 2017/2018, kdy s ligovým nováčkem Olomoucí nečekaně obsadil čtvrté místo v tabulce a následně si s ní zahrál kvalifikaci Evropské ligy. V uplynulém ročníku se Sigmou skončil na deváté příčce. S Hanáky v dubnu prodloužil smlouvu, ale Sparta ho nyní vykoupila. Částku kluby nezveřejnily, mělo by se jednat o šest milionů korun. Na Letné už Jílek působil v letech 2011 až 2015 jako asistent trenéra. V sezoně 2013/2014 byl u toho, když Letenští naposledy vyhráli ligu a navíc tehdy triumfovali i v domácím poháru. Jedním z jeho asistentů ve Spartě bude Jiří Saňák, kompletní složení realizačního týmu klub oznámí později. Přípravu s novými svěřenci zahájí Václav Jílek 17. června. V roli hlavního ligového trenéra působí od října 2015 a všech 82 zápasů odkoučoval na lavičce Olomouce. Má bilanci 33 výher, 31 porážek a 18 remíz. V minulosti působil také jako asistent u reprezentační „jedenadvacítky“ a „devatenáctky“.