Slavia do Velvar, Sparta do Líšně

Obhájci trofeje fotbalisté pražské Slavie vstoupí do MOL Cupu utkáním na hřišti třetiligových Velvar. Finalista uplynulého ročníku Plzeň přivítá ve 3. kole druholigovou Příbram a další ze spolufavoritů Sparta se představí na půdě rovněž druholigové Líšně. Rozhodl o tom páteční los v sídle FAČR na Strahově. Ve 3. kole vstoupí do MOL Cupu pětice elitních klubů, která se představila v kvalifikaci evropských pohárů. Vedle Slavie, Plzně a Sparty zasáhnou do hry také Jablonec a Slovácko. Severočeši nastoupí na hřišti třetiligových Přepeří, tým z Uherského Hradiště pak ve Zbuzanech, hrajících rovněž třetí nejvyšší soutěž. Právě Zbuzany v minulém kole šokovaly vítězstvím 2:1 v Liberci, po němž na lavičce Slovanu skončil trenér Pavel Hoftych. Další prvoligové celky úvodní zápasy domácího poháru zvládly.

Ve 3. kole se z týmů hrajících nejvyšší soutěž představí doma pouze Plzeň v souboji s Příbramí a Karviná, která přivítá rovněž druholigovou Chrudim. Zbylá třináctka nastoupí venku. Úředním hracím termínem 3. kola je středa 22. září. Tři z posledních čtyř ročníků MOL Cupu ovládl úřadující ligový mistr Slavia, v sezoně 2019/2020 zvítězila Sparta.

Los 3. kola MOL Cupu:

Vltavín - Ostrava, Zápy Hr. Králové, Velvary - Slavia, Zbuzany - Slovácko, Přepeře - Jablonec, Vlašim - Olomouc, Dukla Č. Budějovice, Jihlava - Pardubice, Velké Meziříčí/Opava Ml. Boleslav, Třinec - Teplice, Varnsdorf - Brno, Líšeň - Sparta, Prostějov - Bohemians 1905, Karviná - Chrudim, Vyškov - Zlín, Plzeň - Příbram.