Škoda se nakonec dohodl s Rizesporem

Zkušený útočník Milan Škoda opouští po osmi letech Slavii a bude hrát za Rizespor. Ve dvanáctém klubu turecké Super ligy podepsal smlouvu na rok a půl. Původně měl dlouholetý slávistický kapitán namířeno do jiného tureckého celku Genclerbirligi, ale s ním se nakonec nedohodl na podmínkách. Bude to jeho první zahraniční angažmá, Slavia ho uvolnila zadarmo. Za pár dnů čtyřiatřicetiletý forvard přišel do Edenu v lednu 2012 od vršovických sousedů z Bohemians 1905 a stal se jednou z hlavních tváří klubu. Se 77 brankami v nejvyšší soutěži je jeho nejlepším novodobým střelcem. S týmem získal dvakrát titul, ale v podzimní části aktuálního ročníku příliš nenastupoval.

Proto dostal i vzhledem k tomu, že mu v létě skončí smlouva, od vedení Slavie svolení jednat o přestupu. Kromě Slavie a Bohemians 1905 působil také v Mladé Boleslavi. V nejvyšší soutěži má na kontě 302 utkání a 94 gólů, na podzim se v lize trefil pětkrát. Za českou reprezentaci odehrál 19 zápasů a dal čtyři branky. Zúčastnil se i EURO 2016 ve Francii, kde vstřelil kontaktní gól Chorvatsku. Naposledy nastoupil na devět minut loni v březnu ve Wembleyv kvalifikaci EURO 2020 proti Anglii.

V Rizesporu, týmu z města na severovýchodě Turecka, předloni na podzim hostoval současný plzeňský kapitán Jakub Brabec. Před ním zde působil někdejší kamerunský útočník Sparty Leonard Kweuke. Škoda měl už v létě 2016 nabídku na lukrativní přestup do Číny, ale nakonec podepsal vylepšenou smlouvu se Slavií. V Turecku by mohl vstoupit do prestižního Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL, ke stovce prvoligových gólů mu schází jen šest přesných zásahů.