Simič neodletěl do Číny, musí na operaci!

Největší defenzivní opora českých „lvíčat“ na nedávném mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku stoper Stefan Simič pár dnů po skončení šampionátu nastoupil do letní přípravy AC Milán, se kterým absolvoval kompletní úvodní tréninkový blok včetně úterního premiérového duelu se švýcarským Luganem. Z výpravy „rossoneri“, která v pátek odletěla do Číny k dalším dvěma zápasům s německými velkokluby Bayernem Mnichov a Borussií Dortmund, však na poslední chvíli vypadl…

„Proti Luganu jsem spadl blbě na levou ruku, zápas jsem normálně dohrál, ale vyšetření druhý den bohužel ukázalo, že mám zlomenou jednu kůstku, která vede k prstům. Zůstal jsem proto v Miláně, kde mě v úterý čeká operace…“, popisuje svoje aktuální zdravotní trable dvaadvacetiletý obránce, který bojuje o setrvání v nabitém milánskému kádru. „Je nás v přípravě osmadvacet, z toho pět stoperů a asi jeden bude muset odejít na hostování nebo přestoupit do jiného klubu,“ prorokuje.

Stefan Simič měl jen pět dnů dovolené, kterou strávil s kamarády „doma“ v Chorvatsku. Pak se už musel hlásit kouči Vincenzu Montellovi v milánském tréninkovém centru. „Je to už moje třetí letní příprava s AC, první jsem zažil při přechodu z juniorky, druhou pak před dvěma lety. Trenér mi říkal, že sledoval moje výkony v belgické lize, kde jsem v minulé sezoně hostoval, i na mistrovství Evropy v Polsku, a že určitě dostanu šanci v přípravných zápasech. I proto mě mrzí, že jsem nemohl odletět do Číny, kde bych si zahrál proti takovým špičkovým týmům, jako je Bayern nebo Dortmund. Zůstal tady se mnou i fyzioterapeut a kondiční trenér, se kterými se budu během té doby před operací a po ní připravovat individuálně. Hlavně, aby nenastaly nějaké komplikace…“, přeje si do příštích dnů.

V milánské kabině se znovu potkal s italskými protihráči z EURO v Polsku brankářem Donnarummou, který končící kontrakt přece jen prodloužil, Calabriou, Locatellim i Contim, jehož získal AC z Bergama. „Měli o týden pozdější nástup do přípravy než já,“ říká lakonicky. Z evropského šampionátu viděl po vypadnutí českého týmu ve skupině už jen finálový souboj Německo-Španělsko. „Spíš jsem čekal, že vyhrají Španělé, kteří do té doby procházeli turnajem celkem suverénně. Ale Němci zvládli finále po všech stránkách lépe a zaslouženě získali evropské zlato,“ vrací se ještě zpátky na konec června.

On sám musí v příštích dnech kromě pooperační rekonvalescence řešit ještě jednu velmi důležitou věc. Z jeho stávající smlouvy v Miláně se totiž už ukrajuje poslední rok! „I proto za mnou přijel táta, aby se vyjednávání zúčastnil. Do Prahy se vrátí, až budu mít po operaci. Uvidíme, jestli se do té doby podaří vyřešit moji fotbalovou budoucnost, nebo až klubové vedení přiletí z Číny.“ A jak si Stefan Simič, který se nyní už posunul do širšího kádru reprezentačního „áčka“, představuje? „Chci se zhruba udržet na minutáži, kterou jsem měl v minulé sezoně při hostování v belgickém Mouscronu, za který jsem odehrál 42 zápasů. To je asi hodně vysoké číslo, ale takových pětadvacet utkání za sezonu by mělo být pro mě minimální hranicí, abych se v dalším fotbalovém růstu nezastavil…“

Ve hře jsou obě možné varianty – prodloužení kontraktu v AC Milán o tři nebo čtyři roky i přestup do jiné špičkové evropské ligy. „Mám několik zajímavých nabídek z Německa a Španělska,“ prozrazuje.