„Ševci“ vyhráli MOL Cup

Fotbalisté Zlína vyhráli domácí pohár MOL Cup. Ve finále v Olomouci porazili druholigovou Opavu 1:0, o jejich vítězství rozhodl ve dvacáté minutě Robert Bartolomeu. Navázali na český a československý pohárový triumf z roku 1970. "Ševci" si vítězstvím zajistili právo startu v Evropské lize, a pokud ve finále tohoto ročníku porazí Manchester United ve Stockholmu Ajax Amsterdam, postoupí přímo do základní skupiny. To by jim vyneslo prémii zhruba 70 milionů korun.

Opava své první finále ve vítězství neproměnila a nezlomila čekaní týmů z nižších soutěží na triumf v národním poháru. Předtím z druholigových celků neuspěly v roce 1997 Dukla, o tři roky později Ratíškovice ani v roce 2009 Slovácko.

Rozhodující okamžik přišel už ve 20. minutě, kdy Bartolomeu si narazil s Beauguelem a ranou na přední tyč překvapil brankáře Fendricha. Slezané se museli tlačit za vyrovnáním a Zlínu hlavně po přestávce vznikaly prostory na brejky, takže byl několikrát k pojišťovací brance. V 77. minutě vypálil Bartolomeu do břevna, které krátce poté trefil i hlavičkující Gajič. Další šanci na druhý gól zahodil i Holík. „Ševcům“ pak málem přišly nevyužité šance draho. V 83. minutě se po standardce dostal sám před brankáře Jurečka, ale Dostál dobře vyběhl a zasáhl. Nejtěsnější vedení zlínští fotbalisté udrželi a napravili nepovedené ligové jaro. Nic už na tom nezměnilo ani vyloučení kapitána Jugase v závěru nastaveného času.