Rosický nastoupil a rozhodl!

Bývalý kapitán české reprezentace Tomáš Rosický poprvé od prosince 2000 nastoupil v základní sestavě pražské Sparty. Trenér Andrea Stramaccioni ho nasadil do zahajovací jedenáctky v nedělním ligovém duelu proti Karviné. Pro šestatřicetiletého záložníka je to první soutěžní start od začátku od duelu Česka s Chorvatskem na mistrovství Evropy v červnu 2016 v Saint Étienne.

Téměř 17 let trvalo, než mohl „Rosa“ vyběhnout v dresu Sparty od úvodních minut. Naposledy to bylo 1. prosince roku 2000 v derby se Slavií, kdy pomohl k výhře 3:1. Krátce na to zamířil do Borussie Dortmund a později do Arsenalu. Na Letnou se sice vrátil už loni v srpnu, ale chatrné zdraví mu od té doby dovolilo odehrát jen čtyři ligové zápasy a jeden v Evropské lize. A vždy jen jako náhradník celkem na 116 minut. Před dvěma týdny sice musel utkání se Slováckem vynechat kvůli nemoci, ale během reprezentační pauzy se dal dohromady natolik, že je připraven na většinu zápasu. Trenér Stramaccioni ho tak hned zařadil do sestavy, ve které vydržel na trávníku do 86. minuty, kdy ho vystřídal Plavšič.

Kreativní středopolař byl ústřední postavou utkání, když zakládal většinu akcí letenského týmu. V 17. minutě vymyslel akci, po které Lafata vysunul na křídle Zahustela, jeho střílený centr se vrátil k Rosickému a ten vstřelil svůj první gól v české lize od listopadu 2000, který pak náležitě oslavil. Šlo o jeho celkově devátou trefu v domácí nejvyšší soutěži, která byla proti Karviné i vítězná.