Roman Nádvorník: „Je jen otázkou času, kdy to zlomíme!“

Roman Nádvorník: „Je jen otázkou času, kdy to zlomíme!“

Trenér ROMAN NÁDVORNÍK aby měl nervy ze železa. Příbram herně nepropadá, v utkáních si vytváří šance, jenže výsledková odměna nepřichází. Jeho tým čeká na výhru už deset zápasů. Nelichotivou sérii prodloužili Středočeši o víkendu v Ďolíčku, kde i přes několik tutovek podlehli Bohemians 1905 (0:1).

Jak koušete výsledek od Botiče?

Jsem strašně zklamaný. Čekali jsme, že půjde o bojovný zápas, což se potvrdilo. První poločas příliš fotbalové kvality z obou stran nepřinesl, po přestávce jsme si ale vytvořili čtyři tutovky z malého vápna a soupeř bez jediné stoprocentní gólové šance vyhrál. To je pro mě neuvěřitelné.

Brankář soupeře Le Giang měl svůj den, přesto netrefit prázdnou branku, jak předvedl Cmiljanovič, je trestuhodné...

„Souhlasím. Před gólmanem Bohemky musím smeknout, vychytal nás. Byl jsem spokojený s naším nasazením, agresivitou i s kombinací. Ale mrzí mě, že nás soupeř potrestá dvě minuty před koncem individuálním selháním jednoho hráče. Když při standardních situacích hlídáme osobně, tak je to o osobní zodpovědnosti vůči celému mužstvu. A tam nám opakovaně jeden hráč selhal.

Příbram nevyhrála desetkrát v řadě. Zapadá mužstvo s dalšími neúspěšnými výsledky do frustrace?

Nikoli, kluci jsou pořád pozitivní. Ono se ale v souvislosti s námi nedá mluvit o nějakém útlumu. Když se podívám na naše zápasy, tak mužstvo šlape, bojuje. Bohužel jsme doma odehráli tři zápasy za sebou s nulou, i přes plno šancí. Trápí nás prostě koncovka.

Jak z toho ven?

Musíme se z toho dostat sami, nikdo jiný nám nepomůže. Potřebujeme jeden zápas, kdy se k nám přikloní trošku štěstí, začnou se k nám odrážet míče a my dáme nějaké góly. Třeba po tečované střele. Hodně na koncovce pracujeme, v reprezentační pauze ještě daleko víc. Chtěli jsme to prodat už na Bohemce. Bohužel.“

Chybí kvalita ve finále?

„Na Bohemce se nám v šancích otočilo několik hráčů, nikdo neproměnil. Příbram je specifická, že každou sezonu hraje na spodních příčkách, pere se o záchranu. Nynější šňůra je nepříjemná, hráči jsou ale na tuto situaci relativně zvyklí, lépe s ní pracují.“

Chodit v tom umíte i vy, že?

„Pracoval jsem doposud ve dvou barážových týmech. V Karviné, teď v Příbrami. Jsem na tu práci zvyklý. Věřím, že ve třech posledních zápasech na podzim to zlomíme. I když máme příště doma Spartu, jedeme na půdu rozjetých Budějovic a pak přivítáme Slovácko. Tyto týmy s námi budou hrát otevřený fotbal, což nám bude sedět.“

Jste optimista vzhledem k solidním výkonům?

Ano. Když s vedením koukáme na naše zápasy, říkáme si, že den D prostě musí přijít. Zápas, kterým nakopneme nějakou úspěšnou sérii. Děláme všechno možné, do tréninku vkládáme spoustu soutěží, aby to bylo pořádně vyhecované, aby se kluci ještě víc kousli. Není to určitě tak, že by nás někdo ze soupeřů vyloženě přehrál. Nedostáváme žádné příděly, jako v minulé sezoně, obranná fáze se výrazně zlepšila.“

Jenže notně hapruje ta ofenzívní.

„Jak jsem řekl, ubíjí nás koncovka. Kdybychom výsledkově zvládli zápasy, ve kterých jsme byli lepší zápasů, měli bychom o šest bodů víc. Byli bychom úplně jinde, měli daleko větší pohodu. Pro nás je ale důležité, že se hráči na hřišti stoprocentně vydají, dostávají se do šancí. Je jen otázka času, kdy to zlomíme. Musí to už někdo odnést.

ROMAN NÁDVORNÍK

Narozen: 21. března 1973. Hráčská kariéra: působil v Hostivaři, Benešově, Xaverově, České Lípě, Motorletu a ve Vlašimi. Trenérská kariéra: FK Mladá Boleslav (asistent, 2003-2004), FC Hradec Králové (asistent, 2004), Viktoria Plzeň(asistent, 2004-2005), Pardubice (asistent, 2005-2006), Vlašim(2008-2010), 1. FK Příbram(2010-2011), Viktoria Žižkov(2011-2013), MAS Táborsko (2013-2018), MFK Karviná(2018), 1.FK Příbram(2019-?). Největší úspěchy: vítěz ČFL (2009).