Radost a smutek v Německém poháru

Čeští reprezentanti Vladimír Darida z Herthy Berlín a Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu si v zápasech úvodního kola Německého poháru připsali gól a pomohli svým celkům k postupu. Oba shodně otevřeli brankový účet zápasu. První jmenovaný nastoupil za Herthu po vyléčení zranění v základní sestavě a skóroval poprvé od domácího utkání proti Německu v kvalifikaci mistrovství světa 2018 před dvěma lety. Hertha porazila Eichstatt ze čtvrté ligy vysoko 5:1. Hoffenheim měl s třetiligovým celkem Würzburger Kickers mnohem více práce a postoupil až v penaltovém rozstřelu.

Po prodloužení skončil zápas 3:3. Naopak brankář Tomáš Koubek se stoperem Markem Suchým na soutěžní premiéru v dresu Augsburgu nebudou vzpomínat v dobrém. Český gólman v 9. minutě sice vychytal únik domácího Haedera, ale míč vyrazil tak nešťastně, že balon zasáhl dobíhajícího Suchého a od něj se dostal obloukem do sítě. Poté ve Verlu, hrajícím čtvrtou ligu, inkasoval v první půli ještě jednou a jeho noví spoluhráči v závěru už jen snížili na 1:2, takže byli překvapivě hned na pohárovém startu vyřazeni.