Rada jde do mistrovské Trnavy

Dvojnásobný český reprezentant Jakub Rada opouští kádr Mladé Boleslavi a bude hostovat ve Spartaku Trnava. Součástí dohody je i opce na přestup. Slovenskému mistrovi má pomoci mimo jiné v předkolech Ligy mistrů. K dispozici by měl být už na středeční duel prvního předkola s Mostarem.

Jednatřicetiletý středopolař je odchovancem pražské Sparty a se slovenskou ligou už má zkušenosti z hostování ve Slovanu Bratislava. Prošel také Kladnem a Bohemians 1905, kde ho tehdy vedl současný sportovní manažer Trnavy Pavel Hoftych. "Kontaktoval mě pan Hoftych, zda bych neměl zájem jít do Spartaku. Pak už to bylo o pár telefonátech mezi kluby a vzniklo z toho hostování s opcí na přestup," říká nový svěřenec českého kouče Radoslava Látala a dodává: "Jde o slovenského mistra, o to větší motivace byla sem přijít. Budeme hrát evropské poháry, což je pro hráče to nejvíc."

V české lize odehrál 105 zápasů a dal 15 branek. V roce 2016 si vysloužil pozvánku do reprezentace a trenér Pavel Vrba mu dal šanci v přípravných zápasech se Švédskem a Skotskem. Byl i v první nominaci kouče Karla Jarolíma, jenže těsně před srazem se v srpnu 2016 vážně zranil a sezona pro něj předčasně skončila. V uplynulém ročníku se na reprezentační formu zatím marně snažil navázat.