Plzeň získala reprezentanty Jemelku a Jirku

Viktoria Plzeň získala reprezentačního obránce Václava Jemelku z Olomouce. Sedmadvacetiletý fotbalista s úřadujícími ligovými mistry podepsal smlouvu na tři roky. Západočeský klub rovněž angažoval křídelníka Erika Jirku, který přišel jako volný hráč po konci angažmá v druholigovém španělském Oviedu. Také čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentant dostal v Plzni kontrakt na tři roky. Jemelka ve 121 ligových utkáních zaznamenal sedm gólů a tři asistence. Olomoucký odchovanec v předminulé sezoně hostoval v belgické Lovani, jinak strávil celou kariéru v Sigmě. Za národní mužstvo si dosud připsal pět startů. "Vašek je velmi zkušený hráč, který je členem národního týmu a má za sebou i zahraniční angažmá.

Není tajemstvím, že jsme o jeho služby delší dobu stáli, a jsem rád, že se nyní vše podařilo uzavřít a můžeme s ním počítat již pro nadcházející zápasy, kdy nás kromě ligy čeká i boj o Ligu mistrů," říká generální ředitel a majitel Viktorie Adolf Šádek"Jde o levonohéhostopera, který je pevný v soubojích, je to velký bojovník, a navíc má kvalitní rozehrávku. Kromě pozice stopera může alternovat i na kraji obrany," přidává plzeňský trenér Michal Bílek.

Jemelka bude Plzni k dispozici na sobotní ligové utkání s Hradcem Králové. Na západě Čech se sejde s bývalými olomouckými spoluhráči, útočníkem Tomášem Chorým a záložníkem Lukášem Kalvachem. Viktoria má momentálně v kádru šest stoperů. Jemelka doplnil kapitána Lukáše Hejdu, Luďka Pernicu, Filipa Kašu a letní posily Mohameda Tijanihos Filipem Čihákem.

Jirka během minulé sezony v Oviedu vstřelil jednu branku ve 20 soutěžních zápasech a už po roce s klubem rozvázal smlouvu. Předtím působil v Crvené zvezdě Bělehrad, jiném španělském celku Mirandés, polském Zabrze či Trnavě. Za slovenskou reprezentaci nastoupil sedmkrát a jednou skóroval. "Jde o rychlostní typ křídelníka, který perfektně zapadá do našeho způsobu hry. Erik by navíc neměl mít problém s adaptací na nové prostředí, takže by měl rychle zapadnout do naší kabiny," konstatuje kouč Bílek. "Vzhledem k tomu, že nás čeká náročný podzim, a to na domácí i evropské scéně, rozhodli jsme se náš tým posílit o dalšího velmi kvalitního hráče. Získali jsme na něj dobré reference také od našeho asistenta trenéra Marka Bakoše, který jej ještě coby hráč potkal během angažmá v Trnavě," dodává šéf Šádek.