Petar Musa: „V Liberci jsem šťastný!“

Petar Musa: „V Liberci jsem šťastný!“

Na jaře se pod Ještědem ještě rozkoukával, na podzim už chorvatský útočník PETAR MUSA v Liberci válí jako z partesu. Host ze Slavie patří mezi velké opory Slovanu, v této sezoně nastřílel už sedm gólů. Navíc si v minulém týdnu odbyl premiéru za chorvatskou jedenadvacítku.

„ZLÍNU JSME MOHLI DÁT GÓLŮ VÍC“

„Víkend se povedl, porazili jsme doma Zlín pět nula. Myslím, že jsme mohli dát ještě víc branek. Od začátku jsme hráli dobře. Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme si řekli v kabině. Aktivně, útočně. Zaslouženě jsme v poločase vedli o tři góly. Takový stav svádí k podcenění, což jsme nechtěli v žádném případě dopustit. Jasně jsme se domluvili, že musíme pokračovat ve stejném výkonu a stejné aktivitě až do konce. Druhou půli jsme si sice díky náskoku mohli trošku užít, ale museli jsme si dávat pozor, aby soupeř nesnížil a nedostal se zpátky do zápasu. To jsme nepřipustili.


„STYL SLOVANU MI VYHOVUJE“

Nabrali jsme se Slovanem v průběhu podzimu solidní formu. Každý tým potřebuje čas, v létě navíc přišel nový kouč. Myslím, že poslední zápasy už hrajeme podle našich a trenérových představ. Daří se nám herně i výsledkově. Osobně mi styl Slovanu vyhovuje, sedí mi. Jsem v Liberci šťastný. Pravidelně nastupuju, mám důvěru trenéra Hoftycha, dávám góly. Co víc si můžu přát. Naší jasným cílem je účast v první nadstavbové skupině, pokusit se o účast v evropských pohárech.


„SE SEDMI GÓLY JSEM SPOKOJENÝ“

Nikdy jsem nezalitoval, že jsem do Liberce šel. Věřil jsem, že se tady prosadím. Gól Zlínu byl můj sedmý na podzim, jsem moc spokojený, že jsem se takhle rozstřílel. Ale upřímně, že dám tolik branek, jsem možná ani nečekal. Pro mě je ovšem nejdůležitější, že vyhráváme. Jestli se trefím já nebo spoluhráči, je úplně jedno. Už jsem kolem sebe zaslechl, že desítka je již blízko. Já si ale žádnou gólovou metu nedávám. Prostě se budu snažit dál hrát co nejlíp, abych pomohl Slovanu.


„SLAVIA? NECHÁVÁM TO OSUDU“

Slavii pochopitelně sleduju, viděl jsem všechny její zápasy v Lize mistrů. Ukazuje, že je velké mužstvo, má obrovskou kvalitu. V nejlepší klubové soutěži je zaslouženě. Do Edenu bych se měl vrátit po sezoně. Je ale strašně brzy přemýšlet o tom, jestli dostanu příležitost, jestli se v ní chytnu. Teď jsem prostě v Liberci, dávám maximum jemu. Nedávno se mě novináři ptali, jestli cítím větší šanci se ve Slavii uplatnit, protože nemá útočníka, který by pravidelně dával góly. Odpověděl jsem úplně stejně: Neřeším, co bude v létě. Nemůžu vědět, co bude za sedm měsíců. Ve Slavii je navíc jiný trenér, těžko teď soudit. Nechávám to osudu, v létě se uvidí.


„HRÁT ZA SVOJI ZEMI JE PRO MĚ NEJVÍC“

V uplynulém týdnu jsem zažil premiéru v chorvatské reprezentaci do jedenadvaceti let. Hrát za svoji zemi je pro mě nejvíc. Chorvatský dres jsem oblékl po čtyřech letech, dřív jsem hrával za mládežnické reprezentace. Z pozvánky jsem byl nadšený a šťastný, odehrál jsem i oba zápasy. Nejdřív jsme zvítězili v Litvě, potom jsme doma bohužel prohráli s Českem. Vedli jsme, jenže soupeř dvěma góly výsledek otočil. Stál jsem na hřišti proti spoluhráči z Liberce Matěji Chalušovi. Před zápasem jsme se bavili, ale během něj vůbec. Když jsem na trávníku, neznám kamaráda. Po utkání jsme si podali ruce. Mnohem lepší náladu měl Matěj.“

PETAR MUSA

Narozen: 4. března 1998. Státní občanství: Chorvatsko. Výška: 190 cm. Váha: 81 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: NK Záhřeb (2004-2014), Inter Zaprešič (2017), Slavia Praha (2017), Viktoria Žižkov (2017-2018), Slavia Praha (2018), Viktoria Žižkov (2018-2019), Slovan Liberec (2019-?). Česká liga: 25 zápasů / 7 gólů. Největší úspěchy: debut za reprezentační tým Chorvatska do 21 let (2019).