Pavel Šulc: „Na hřišti jsem drzý!“

Pavel Šulc: „Na hřišti jsem drzý!“

Tři roky jel podle zaběhlého scénáře. Absolvoval přípravu s Plzní, po ní odešel na hostování. Jihlava, Opava, České Budějovice. Teď se ale v kariéře záložníka PAVLA ŠULCE udála příjemná změna: trenér Viktorie Adrian Guľa si ho nechal v kádru. A co víc, reprezentant do 21 let si okamžitě vydobyl místo v základní sestavě.

„OHLASY NA MOJE VÝKONY JSOU PŘÍZNIVÉ“

„Mám radost, že jsem se po návratu z hostování dostal do základní sestavy. Nevím, jestli jsem úplně překvapený. Prostě jsem věřil tomu, že když se do Plzně vrátím, že se prosadím. Nemyslel si asi, že hned takhle od začátku. Měl jsem i štěstí. Zranil se záložník Aleš Čermák, který pak stál také kvůli žlutým kartám. Takže jsem se do sestavy pokaždé dostal a mohl jsem přesvědčit trenéra Guľu, že do ní patřím. Ohlasy na moje výkony jsou příznivé, což je skvělé. Hezky se to poslouchá. Kabina v Plzni mě přijala výborně. Snažíme se hrát dominantně. I s Libercem, kdy jsme přes poločas byli v deseti.

 

„VIKTORKA JE SPÍCÍ OBR“

Věřím, že máme šanci ligu ještě zamotat. Je jen otázka času, kdy se rozjedeme výsledkově. Viktorka je takový spící obr. Pokud se vrátím k sobě, poslední tři roky jsem v Plzni absolvoval přípravu a po ní odešel na hostování. Do Jihlavy, do Opavy, naposledy do Českých Budějovic. Nebyl jsem zklamaný. Věřil jsem tomu, že až Plzeň bude cítit, že jí pomůžu, že šanci dostanu. To se také stalo. Poslední hostování se mi povedlo, byl jsem i produktivní. Dal jsem góly, měl jsem asistence. V Dynamu jsem cítil velkou důvěru od trenéra Horejše i od celého mužstva.

 

„V DYNAMU SE MI HRÁLO DOBŘE“

V Českých Budějovicích jsem poznal, že na první ligu výkonnostně mám. A tím pádem že na ní budu mít i v dresu Viktorky. V Dynamu se mi hrálo vážně hodně dobře. I když jsem věděl, že se mi utkání nepovedlo nebo jsem něco pokazil, kouč za mou vždycky stál. Hrával jsem na pozici číslo deset, teď v Plzni spíš na křídle. Asi nejlíp se cítím na desítce, ale celkově mi je jedno, kam mě trenéři postaví. Hrát s míčem umím, je mi tedy úplně jedno, na kterém místě nastoupím.

 

„DROBASOVI JSEM ASI PADL DO OKA“

Nedávno jsem četl rozhovor s trenérem Horejšem. Vtipkoval, že jsem byl jediný, kdo se dokázal slovně postavit brankáři Jardovi Drobnému. Bylo to tak. Myslím, že jsem Jardovi asi i padl od oka. Měl jsem k němu respekt. Nebylo to ve stylu, že bych mu nadával. Prostě, když něco řekl na hřišti, byl jsem mu schopný odpovědět. Pokud jsem byl přesvědčený, že to bylo jinak. Jarda je svůj, ale reagoval v pohodě. Po příchodu do kabiny jsme si všechno v klidu vyříkali. Emoce z trávníku opadly. Tohle ke mně patří. Na hřišti jsem drzý, věřím si. Vím, co umím.

 

„MÝM VZOREM JE ROONEY“

Na druhou stranu, pokud se mi nedaří, dokážu všem říct, že jsem to podělal. Ale víc se v tom nebabrám, zápas hodím za hlavu. Nemá smysl se zaobírat negativními myšlenkami. Takhle to mám nastavené odmala. Strašně se těším na letošní EURO jedenadvacítek. Každý kluk, který na turnaj pojede, cítí, že jde o šanci posunout se někam dál. Pro mě je ale priorita, aby se nám turnaj podařil jako týmu. Když už musím říct, jaká je moje vysněná liga, tak anglická Premier League. Fandím Manchesteru United, mým vzorem je Wayne Rooney.“

PAVEL ŠULC

Narozen: 29. prosince 2000. Výška: 177 cm. Váha: 70 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: SK Toužim (2005-2008), Buldoci Karlovy Vary (2008-2010), Viktoria Plzeň (2010-2018), Vysočina Jihlava (2018-2019), SFC Opava (2019-2020), Dynamo České Budějovice (2020), Viktoria Plzeň (2020-?). Česká liga: 34 zápasů / 3 góly. Největší úspěchy: postup na EURO U21 (2019), člen reprezentačních výběrů ČR do 18, 19, 20 a 21 let.