Ondřej Zahustel:  „Chybí nám větší agresivita!“

Ondřej Zahustel: „Chybí nám větší agresivita!“

Po strastích v uplynulých letech, kdy podstoupil tři operace, je zase v plném zápřahu. Záložníka ONDŘEJE ZAHUSTELA to pochopitelně těší, nicméně z výsledků Mladé Boleslavi, kde hostuje ze Sparty, je nešťastný. Středočeši naposledy o víkendu padli doma s Teplicemi a propadají se dál tabulkou. Nyní už bez odvolaného trenéra Jozefa Webera.

„TEPLICE JSME NEZVLÁDLI“

„Nedělní zápas s Teplicemi se mi nehodnotí vůbec dobře, nezvládli jsme ho. Chtěli jsme se rehabilitovat za porážku v Příbrami, což se nám bohužel vůbec nepovedlo. Navíc jsme prohráli v domácím prostředí. Jsem zklamaný z předvedené hry v prvním poločase, který rozhodl. Výsledek je podle mě zasloužený, pustili jsme Teplice do vedení naší pasivitou. I přes ten bídnej poločas jsme to měli uhrát na nula nula a mohli jsme z utkání vytěžit daleko víc! Samozřejmě, kdyby se proměnil pokutový kop kolem šedesáté minuty, zápas bychom třeba zvládli otočit v náš prospěch. Bohužel se tak nestalo. Exekutorovi Michalovi Škodovi jsme v kabině ale nic nevyčítali. Že se nedá penalta se stane.

 

„BOUŘKA V KABINĚ NEBYLA“

Trenér Weber byl na nás naštvaný za první půli. Musím s ním souhlasit. Chybělo nám totiž snad všechno. Větší pohyb, vyšší agresivita, větší chuť se poprat. Bouřka ale o přestávce v šatně nebyla. Pan Weber udělal dvě změny v sestavě, věřil nám, že s výsledkem dokážeme něco udělat. Nestalo se, nemáme ani bod. Na podzim se nám nedaří celkově. Ligu jsme rozjeli třemi porážkami, což je vždycky problém. Body se pak honí těžko. Vidím za tím víc příčin. Nedokážeme se soupeřům vyrovnat v agresivitě, v důrazu v osobních soubojích. Ty klíčové prohráváme, z toho pramení inkasované góly.

 

„MUSÍME SE Z TOHO RYCHLE VYHRABAT!“

Máme v Boleslavi mladý tým. Chybí nám zkušenosti. Přišlo mi, že proti papírově slabším soupeřům, a to k nim chovám veškerý respekt, jako jsou Bohemka, Zlín, Příbram nebo Teplice, jsme se nedokázali vyrovnat právě v agresivitě a větší touze chtít uspět víc než soupeř. Tohle mě hodně mrzí. Jestli se bojím, že bychom spadli do boje o záchranu? Neobávám se, ono se to totiž právě děje! Buďme k sobě upřímní, pokud se podíváme na tabulku, momentálně prostě hrajeme o záchranu! Každý v týmu si musí uvědomit, co pro úspěch mužstva dělá na hřišti. Když nejdou věci fotbalově, tak se musí jezdit po zadku. Všichni ví, že po této sezoně sestupují tři týmy. Takže musíme ukázat charakter a co nejdřív se z toho vyhrabat.

 

„ZATÍM JSEM ODEHRÁL VŠECHNO“

Co se týče mě, jsem moc rád, že jsem na podzim zatím odehrál každou minutu. Je to pro mě strašně důležité, jelikož takovou zátěž jsem měl naposledy před více než dvěma roky. Potom jsem podstoupil operaci stehenní kosti, po ní přišel zákrok kolena a pak ještě operace zlomené ruky. Takže jsem nesmírně šťastný, že jsem zdravý a můžu pravidelně nastupovat. Na podzim jsem dal zatím dva góly, střeleckou metu jsem si ale před sezonou nedával. Branek mohlo být víc, do šancí se dostávám. Doufám, že týmu ke konci podzimu gólově pomůžu. Jsem jeden z nejzkušenějších, očekává se to ode mě.

 

„MOŽNÁ SE V ZIMĚ VRÁTÍM DO SPARTY“

Co se mnou bude v budoucnu, opravdu teď nevím. Mám platnou smlouvu ve Spartě do konce příštího června, takže je brzy na nějaké soudy. Hostování v Mladé Boleslavi mi skončí v zimě. Takže uvidím, s čím potom Sparta přijde. Jsem každopádně připravený na každou variantu. Návrat do Sparty, nebo pokračování v Mladé Boleslavi do konce sezony. V létě budu volný hráč. Ale to je vážně strašně daleko. V tuto chvíli se soustředím jen na Boleslav. Abychom do konce podzimu uhráli co nejvíc bodů, a zvedli se herně i výsledkově.“

ONDŘEJ ZAHUSTEL

Narozen: 18. června 1991. Výška: 187 cm. Váha: 77 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Mladá Boleslav (1999-?), Sparta Praha (2015-2020), 1. FC Slovácko (2020), Mladá Boleslav (2020-?). Česká liga: 174 zápasů / 28 gólů. Reprezentace: 3 zápasy / 1 gól. Největší úspěchy: účastník předkola Evropské ligy (2015), finalista Českého poháru (2013), člen reprezentačních výběrů do 19 a 21 let.