Ondřej Lingr: „Po záchraně se mi ulevilo!“

Ondřej Lingr: „Po záchraně se mi ulevilo!“

Má za sebou nejlepší sezonu v kariéře. Záložník Karviné ONDŘEJ LINGR v ní zaznamenal sedm gólů, byl nejlepším střelcem týmu. Není divu, že se kolem něj točí kluby z horních pater tabulky. Reprezentant do 21 let se nakonec mohl radovat i ze záchrany, byť definitivní prvoligovou jistotu dalo Karviné předčasné ukončení soutěže.

„JARO BYLO DIVNÉ“

„Prožili jsme v Karviné hodně zvláštní, složité jaro. Především koronavirová přestávka pro nás nebyla vůbec dobrá. Jarní část jsme skvěle rozjeli, připisovali jsme si body. Jenže nucená přestávka nás přibrzdila, po ní se nám už tolik nedařilo. Potom přišla druhá pauza, kdy jsme měli v týmu několik hráčů nakažených. Po karanténě jsme začali trénovat a řekli si, že sezonu snad nějak dohrajeme. Což nevyšlo. Už jsme skoro odjížděli do Zlína, když přišla zpráva, že v Opavě je pozitivně testovaný hráč. V tu chvíli jsem cítil lehkou úlevu, že jsme zachránění. I tak si myslím, že bychom to zvládli i na hřišti.

 

„KORONAVIRUS? MĚL JSEM STRACH“

Když byli v našem týmu pozitivně testováni kluci na koronavirus, nebylo to vůbec nic příjemného. Když se tato nemoc vyskytla u spoluhráčů, měl jsem trochu strach. Ale spíš mě mrzelo, že nemůžeme hrát. Namísto toho jsem byl dva týdny doma zavřený, nemohl jsem nic dělat. Jen jsem cvičil, zaběhat si venku jsem nemohl. Takže nic ideálního. Potom jsme začali trénovat, ligové grémium rozhodlo, že se skupina o záchranu dohraje. Ale ani jsme nezačali a soutěž byla předčasně ukončená. Pochopitelně jsme rádi, že jsme zůstali v první lize. Teď máme týden volno, třetího srpna se sejdeme na začátek letní přípravy.

 

„PO NUCENÉ PŘESTÁVCE NÁM TO NEŠLO“

Celou dobu jsme v kabině řešili, proč nám to po koronavirové přestávce nešlo. Asi hlavním důvodem byla hlava. Mysleli jsme si, že když jsme získali deset bodů ze čtyř zápasů zkraje jara, že to takhle půjde samo dál. My, hráči, jsme zvolili špatný přístup, měli jsme hlavy špatně nastavené. Ne ale, že bychom se na to vykašlali. Měli jsme i určitou smůlu. Padla na nás deka, trápili jsme se herně i výsledkově. Předtím jsme těžili z toho, že jsme nedostávali góly, najednou jsme jich spoustu inkasovali. Když jsme v této sezoně dostali gól jako první, ani jednou jsme nevyhráli.

 

„PRÝ JE O MĚ ZÁJEM“

Pro mě osobně byla sezona hodně dobrá, dal jsem sedm gólů. Jsem rád, že jsem se konečně začal střelecky prosazovat, i když gólů mohlo být i víc. Ale musím se držet při zemi. Byl jsem nejlepším střelcem týmu, těší mě, že jsem mu brankami pomohl k bodům. V minulém ročníku jsem dal jeden gól, předtím žádný. Najednou takový skok. Já jsem ale branky dával celý život, po přechodu do A-týmu se mi ale dlouho střelecky nedařilo. Začalo mi to tam padat až nyní. Už si víc věřím, mám větší klid. Kolem sebe poslední dobou slýchávám, že je o mě zájem. Konkrétně nevím, budu tohle řešit s mojí agenturou Sport Invest. Uvidíme, co přijde.

 

„CHCI BÝT U ZÁŘIJOVÉ KVALIFIKACE“

Reprezentační jednadvacítka má nyní přípravný sraz, po dohodě s trenérem Karlem Krejčím jsem nebyl v nominaci. Dohodli jsme se, že pokud se skupina o záchranu bude dohrávat, což měla, dám přednost klubu. Přestože trenér Krejčí mě chtěl využít. Liga sice předčasně skončila, ale teď už by nemělo smysl se k jedenadvacítce připojovat, sraz začal již ve čtvrtek. Pro mě je teď nejlepší varianta, abych se začal připravovat na další sezonu. U zářijové kvalifikace chci ale zase být. Když budu podávat dobré výkony v klubu, přijde i ta reprezentace.“

ONDŘEJ LINGR

Narozen: 7. října 1998. Výška: 182 cm. Váha: 75 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Lucie. Fotbalový post: záložník. Česká liga: 72 zápasů / 8 gólů. Hráčská kariéra: Havířov (2004-2009), Karviná (2009-2016), Baník Ostrava (2016-2017), Karviná (2017-?). Největší úspěchy: člen reprezentačních výběrů ČR do 16, 17, 19, 20 a 21 let.