Ondřej Lingr: „Motivuje nás výkon áčka s Belgií!“

Ondřej Lingr: „Motivuje nás výkon áčka s Belgií!“

Výkony jedenadvacítky na mistrovství Evropy jsou zatím rozporuplné. Přesně tak vidí remízové duely s Itálií a domácím Slovinskem záložník Ondřej Lingr. Cesta za postupem nyní vede přes triumf nad Španělskem v úterním závěrečném duelu ve skupině. Podle Lingra jsou toho Lvíčata schopná.

„SE SLOVINCI JSME BYLI NERVÓZNÍ“

„Na mistrovství Evropy za sebou máme dva zápasy. Myslím, že s Italy jsme podali slušný výkon, s remízou jsme byli spokojeni. Dokázali jsme vyrovnat a získat alespoň bod. Bohužel se nám nepodařilo navázat dobrým výkonem v duelu proti Slovinsku. Byli jsme nervózní, poznamenala nás tíha zápasu. Nezahráli jsme dobře. Ofenzívních akcí bylo málo, stejně i centrů do vápna. Byli jsme bezzubí. Chtěli jsme tři body, máme pouze jeden. Ale není čas klesat na mysli, musíme utkání hodit za hlavu. I když se Španěly půjde o těžký úkol, postup máme ve vlastních rukách. Víme, že pokud vyhrajeme, jdeme dál.


„MOŽNÁ SE TEĎ VÍC SEMKNEME“

Utkání se Slovinskem bylo o prvním gólu, který jsme bohužel dostali my. Chtěli jsme hrát zezadu, abychom neinkasovali, aby byl dlouho bezbrankový stav. V prvním poločase jsme ale zbytečně nakopávali míče, měli jsme hrát víc po zemi. Po přestávce jsme hru změnili, kombinovali jsme. Přesně tak jsme měli hrát celý zápas. Slovincům jsme k bodu hodně pomohli. Je však pravda, že i pokud bychom je porazili, vzhledem k remíze Italů se Španělskem bychom si stejně nemohli dovolit se Španěly prohrát. Myslím, že teď je konstelace příznivější, protože musíme vyhrát. Možná se ještě víc sekneme a zvládneme to. Každopádně necháme na hřišti úplně všechno.


„AŤ DAJÍ GÓLY KLIDNĚ STOPEŘI“

Na šampionátu jsme ještě nedali klasickou branku. Italové i Slovinci si dali vlastňáky. Měl jsem tři možnosti ke vstřelení gólu, bohužel žádná se neujala. Doufám, že jsem si schoval gól na Španěly, už bych mohl smůlu prolomit. Pokouším se střílet z dálky, budu se snažit dál. Je pravda, že ani během kvalifikace jsme nenašli klasického střelce. Čím to je? Těžké odpovědět. Góly by měli obstarávat ofenzívní hráči, ale musí jim je někdo připravit. Produktivita je o celém týmu. Není vůbec důležité, kdo gól dá, ať je dávají klidně jenom stopeři. Musíme ale šlapat jako mužstvo.


„STYL ŠPANĚLŮ NÁM BUDE SEDĚT“

Ze Slavie jsem zvyklý, že soupeře v české lize přehráváme, dáváme hodně gólů. Což je pochopitelně na EURO jiné. Ale nelze srovnávat klub a reprezentaci. Prostě utkání se Slovinskem nám nevyšlo, ale s Itálií jsme vypadali solidně. Věřím, že se nám povede i duel se Španělskem. V sobotu večer jsem sledoval jejich zápas s Italy. Bylo vidět, že chtějí kombinovat, což mají dané od mládeže. Hrají po zemi, i složité situace neřeší nákopy, ale konstruktivně. Mají navíc skvělé individuality. Myslím však, že takový styl nám bude sedět víc, než soubojový zápas se Slovinci.


„CHCEME SE PREZENTOVAT JAKO ÁČKO“

„Ze Španělů máme respekt, ale jen zdravý. Nebojíme se jich. Budeme vycházet z obrany. Je dobře, že ani Španělé nemají postup jistý, takže čím déle budeme držet vzadu nulu, tím budou nervóznější. Zápas bude otevřený, můžeme pak udeřit v závěru. I kdyby si měli dát Španělé dva vlastní góly a my bychom postoupili, budeme šťastní. (směje se) Hodně nás motivuje výkon áčka v kvalifikaci s Belgií. Kluci zahráli fantasticky, strašně se mi jejich výkon líbil. Téměř vymazali největší hvězdy soupeře, jen Lukaku se jednou gólově prosadil. Také my se budeme chtít prezentovat odvážně, sebevědomě.“

ONDŘEJ LINGR

Narozen: 7. října 1998. Výška: 182 cm. Váha: 75 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Lucie. Fotbalový post: záložník. Česká liga: 93 zápasů / 10 gólů. Hráčská kariéra: Havířov (2004-2009), Karviná (2009-2016), Baník Ostrava (2016-2017), Karviná (2017-2020), Slavia Praha (2020-?). Největší úspěchy: čtvrtfinalista Evropské ligy (2021), účastník EURO U21 (2021), člen reprezentačních výběrů ČR do 16, 17, 19, 20 a 21 let.