Obhájce jde dál

Fotbalisté Zlína vykročili za obhajobou triumfu v domácím poháru MOL Cupu výhrou 2:0 na hřišti třetiligového Písku. Dohrávku 3. kola soutěže rozhodli pro favorita a účastníka skupiny Evropské ligy svými góly Senegalec Diop a Bartolomeu. V druhém dnešním utkání Slovácko zvítězilo v druholigovém Ústí nad Labem rovněž 2:0. Zlínský trenér Páník dal poprvé šanci náhradnímu brankáři Zlámalovi a zamíchal se sestavou i na několika postech v poli. Osmý celek třetí ligy vzdoroval "Ševcům" téměř celý první poločas a dostal se i do několika slibných šancí.

Jenže žádnou neproměnil a ve 40. minutě po Bartolomeuově přihrávce snadno doklepl míč do domácí sítě Diop. V 58. minutě pak Bartolomeu vystřelil z dálky a jeho pokus zapadl pod břevno písecké branky.

Třináctý tým druhé ligy Ústí nad Labem drželo proti favoritovi bezbrankový stav déle než Písek proti Zlínu. Slovácko v první půli navázalo na gólové trápení z nejvyšší soutěže a o postupu rozhodlo až po změně stran. Nejprve v 53. minutě po Havlíkově střele do brankové konstrukce dorazil míč do sítě Daníček a za sedm minut přidal pojistku krátce po příchodu na trávník střídající Petr. Slovácko v soutěžním utkání zvítězilo poprvé od 12. srpna a po šesti zápasech.

Program 3. kola poháru uzavře čtvrteční souboj ligového lídra Plzně s finalistou minulého ročníku MOL Cupu a vedoucím týmem druhé ligy Opavou.