Nulovou bilanci narušil jen Coufal

V úvodních zápasech play-off Ligy mistrů a Evropské ligy se kvarteto českých týmů prezentovalo bídnou koncovkou. Plzeň, Sparta i Slavia nevstřelily ani gól a tuto nulovou bilanci narušil pouze liberecký obránce Coufal, jehož přesná hlavička v kyperské Larnace zajistila Slovanu nadějnou nejtěsnější výhru do domácí odvety u Nisy. Bezbranková remíza z dánského Sönderjyske dává reálnou postupovou naději také Spartě, aby se potřetí v řadě hrály na Letné zápasy základní skupiny Evropské ligy.

Tu má již v předstihu jistou i mistrovská Plzeň, jejíž šance na účast v Champions League dost výrazně poklesly po porážce 0:2 v Sofii s Ludogorcem Razgrad. V Doosan Areně by v úterý museli viktoriáni porazit bulharského šampiona tříbrankovým rozdílem nebo si při výhře 2:0 vynutit prodloužení a penaltový rozstřel.

Nejhůře dopadla Slavia, která v Edenu ve druhém poločase utkání s Anderlechtem třikrát inkasovala a v odvetném duelu v bruselském „Astrid Parku“ by se musel stát fotbalový zázrak, aby vyřadila nejpopulárnější a nejslavnější belgický klub…