Není remíza jako remíza…

Obě pražská „S“ ve svých duelech 21. kola pouze jen remízovala, což je možné považovat za překvapení, ale jen do určité míry. Zrodily se však po diametrálně odlišném průběhu. Sparta pod novým koučem Petrem Radou nenavázala na předchozí dvě jarní domácí výhry v derby s Bohemians 1905 a Duklou, neboť na Letné uhrála se Zlínem jen bezbrankovou remízu, třebaže v poslední čtvrthodině měla proti sobě po vyloučení Matejova oslabeného soupeře.

Letenští tak nenapravili matný dojem z posledního utkání v Mladé Boleslavi, kde podlehli 0:1 a klubové vedení následně přistoupilo k personálním trenérským změnám. V nadcházející reprezentační pauze se pokusí před pár dny instalovaný trenér tým probudit fotbalově i také psychicky…

Slavia na jaře poprvé naplno nebodovala, když nedokázala v Liberci zlomit defenzívu Slovanu, který měl na své straně nejen výtečného brankáře Dúbravku, ale i notnou dávku štěstí, neboť třikrát za jeho zády „zazvonila“ tyč nebo břevno. A tak se zrodil výsledek 1:1, který je rozhodně úspěchem Severočechů, bojujících v této ligové sezoně pouze o udržení.

V dalším ligovém kole na začátku dubna pak dojde ke konfrontaci velkých rivalů, neboť v Edenu je na programu derby Slavia-Sparta, které může hodně zamíchat s mistrovskými kartami!