Na dvou frontách

Na dvou frontách

Červnové EURO ve Francii a přípravy 24 národních týmů včetně českého způsobily, že se stará a nová fotbalová sezona prakticky propojily. Zatímco na reprezentační úrovni se ladí ideální složení a forma, na klubové se už zbrojí na příští ligový či evropský ročník. A tak jedním okem sledujeme, jak při soustředění v rakouském Kranzachu dohání rychlým tempem sezónní herní manko kapitán a dirigent Vrbova výběru Tomáš Rosický, aby jeho derniéra s reprezentací dopadla na francouzských trávnících co nejlépe.

Druhé oko spíš pošilhává po novinkách z domácí kuchyně jak hráčských (i když se letní přestupové „okno“ oficiálně teprve otevře), tak trenérských, kterých je letos opravdu požehnaně a řada z nich spadá do kategorie překvapivých.

Nedělní odpolední generálka v Edenu s Korejskou republikou a o tři dny později odlet české výpravy do dějiště šampionátu strhnou pozornost fotbalových fanoušků právě tímto směrem. Minimálně do 21. června, kdy se uzavře „naše“ skupina D. Postupové prodloužení francouzského pobytu reprezentačního týmu by bylo tím nejlepším přechodovým můstkem do startující sezony 2016/2017!