MOL Cup: Zlín do Edenu, Boleslav vyzve Opavu

Páteční los MOL Cupu určil dvojice, které si to rozdají o postup do finále domácího poháru! Obhájce loňského vítězství z Mladé Boleslavi vyzve druholigovou Opavu, v druhé bitvě na sebe ve vršovickém Edenu narazí rivalové z nejvyšší soutěže Slavia se Zlínem. Oba semifinálové duely jsou na programu ve středu 26. dubna. Finále MOL Cupu se uskuteční 17. května a jeho vítěz se kvalifikuje do třetího předkola Evropské ligy.

Protlačit se do prestižní pohárové soutěže zkusí borci druholigové Opavy, kteří už mají na pažbě několik cenných zářezů – vždyť si dokázali poradit se Slováckem (4:3), brněnskou Zbrojovkou (2:1) a ve čtvrtfinále dokonce sestřelili mistrovskou Plzeň (4:2)! Zaskočí také obhájce vítězství a projdou poprvé v historii do pohárového finále?

Zahrát si o trofej pro vítěze se dosud nepoštěstilo ani Zlínu, který do semifinále přešel přes Liberec. Přemožitel Sparty (3:1) ze čtvrtfinále se ale na triumf nad Slovanem pořádně nadřel, rozhodl až dvěma góly v prodloužení jinak vyrovnaného mače pod Ještědem, kde nakonec uspěl v poměru 4:2. V cestě ale Moravanům stojí rozjetá Slavia, která si dělá zálusk na domácí double a ve čtvrtfinále s Karvinou (5:2) ukázala, že to s útokem na pohárový triumf myslí opravdu vážně. Mančaft kouče Šilhavého poslední vzájemné klání v prosinci ovládl jasně 4:0, v srpnu ale doma v úvodním ligovém kole se Zlínem jen plichtil 2:2. Jak dopadne vzájemná bitva tentokrát?