Michal Trávník: „Kasimpasa? Jsem mile překvapený!“

Michal Trávník: „Kasimpasa? Jsem mile překvapený!“

Hostování v Kasimpase záložníkovi MICHALU TRÁVNÍKOVI svědčí. Kmenový hráč pražské Sparty se trefil v turecké lize dvakrát po sobě. Na gól Konyasporu navázal v nedělním duelu na půdě lídra soutěže Fenerbahce Istanbul. Zmírnil jím však jen porážku 1:2. Radost mu ale udělal výsledek pražského derby.

„NA FENERBAHCE TO BYL ZÁŽITEK“

„V neděli jsme hráli na Fenerbahce, byl pro mě zážitek zahrát si na stadionu tak slavného klubu. Přišlo i hodně lidí, v Turecku je povolena poloviční kapacita hlediště. Byl solidní hukot. Až jsem si říkal, jak by to asi vypadalo, kdyby stadion byl plný. Pamatuju se, jak jsme hráli se Spartou v poháru na Trabzonu. Bylo vyprodáno, atmosféra byla neskutečná. Bohužel nedělní zápas pro nás skončil špatným výsledkem. S ním rozhodně nemůžeme být spokojení, byť Fenerbahce bylo favoritem. V naší situaci se nám hodí každý bod. Je škoda, že se nám nepovedla aspoň remíza.

 

„TURECKY ZATÍM NEVLÁDNU“

Podařilo se mi teď dát dva góly po sobě. Jsem v pohodě, na hřišti se cítím dobře, což jsem podtrhnul těmi brankami. Ale jestli jsou ohlasy na moje výkony v tureckých médiích příznivé, nemůžu říct. Turečtinou zatím tak dobře nevládnu. (směje se). Jsem v Kasimpase krátce, rozumím jen základním slovíčkům. Znám pozdravy, číslovky. Některým fotbalovým pokynům rozumím, ale pokud bych měl s někým vést rozhovor... V klubu máme překladatele, který nám, zahraničním hráčům, tlumočí do angličtiny. Jinak by to tady dohromady asi příliš nefungovalo.

 

„S BŘEČKOU SE ZNÁME DLOUHO“

Je pro mě příjemné, že v Kasimpase působí už nějaký čas stoper Tomáš Břečka. Známe se dlouho. Pomáhal a nadále mi strašně moc pomáhá. Všechno se mnou zajišťoval, než jsem našel pro rodinu bydlení, byl jsem u Tomáše. Radí mi také s dopravou po Istanbulu, ukázal mi kde, co je. Díky němu byla pro mě aklimatizace výrazně jednodušší, než kdybych byl v Kasimpase sám. Život v Turecku se vrací do normálu, žádná omezení ohledně koronaviru nevnímám. Jen v obchodech se musejí nosit roušky, což je stejné jako v Česku. Nic zavřeného není.

 

„CÍLEM KASIMPASY JE STŘED TABULKY“

„Když srovnám zázemí Kasimpasy a Jablonce a Sparty, kde jsem hrál, musím říct, že jsem hodně mile překvapený. Klub má opravdu perfektní, nádherné zázemí. K dispozici je všechno, co profesionální fotbalista potřebuje. Podmínky jsou ideální, v tomto směru jsem moc spokojený. Teď ještě, aby to mužstvu klapalo na hřišti. Kasimpasa se v uplynulé sezoně zachraňovala, další podobnou zkušenost zažít nechce. Cílem je střed tabulky, bohužel to na něj zatím nevypadá. Ale měli jsme poměrně těžký los. Až po reprezentační pauze narazíme na týmy, které jsou kolem nás. Tam se ukáže, jak na tom jsme.

 

„VÝSLEDEK DERBY MI UDĚLAL RADOST“

Turecká liga je jiná než česká. V Česku se hraje víc týmově, klade se důraz na taktiku. V Turecku jsou zápasy otevřené, od první do poslední minuty se hraje nahoru dolů. Myslím, že turecký styl mi vyhovuje. Mám v ofenzivní fázi prostor. Je příjemnější, když mi nestojí za zády dva hráči, jako je tomu v české lize. Přesně tohle jsem viděl v nedělním derby Sparty se Slavií. Bylo fajn, že jsem ho mohl sledovat. Těsně před výkopem jsem dorazil domů ze zápasu na Fenerbahce. Výsledek mi udělal radost, Sparta po letech vyhrála. Podle mě zaslouženě.“

MICHAL TRÁVNÍK

Narozen: 17. května 1994. Výška: 175 cm. Váha: 71 kg. Stav: ženatý, manželka Karolína, syn Mateo (1 rok). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: 1. FC Slovácko (2001-2015), FK Jablonec (2015-2019), AC Sparta Praha (2019-2021), Kasimpasa (Turecko, 2021-?). Česká liga: 213 zápasů/ 20 gólů. Největší úspěchy: účastník MS „17“ (2011), účastník ME „21“ (2015), postup na ME „21“ (2016), člen reprezentačních výběrů ČR do 17, 18, 19, 20 let, vítěz MOL Cupu (2020), postup do skupinové fáze Evropské ligy (2018).