Matěj Pulkrab: „Nový trenér? Nejlepší volba!“

Matěj Pulkrab: „Nový trenér? Nejlepší volba!“

Náhradu za úspěšného trenéra Trpišovského, který odešel do Slavie, vítá všemi deseti. Liberecký záložník Matěj Pulkrab pod novým koučem Slovanu Davidem Holoubkem zažil už čtyři sezóny. Setkali se ve sparťanské mládeži, posléze i v letenském prvním týmu. Teď načínají pátou u Nisy.

„TRENÉRA HOLOUBKA DOBŘE ZNÁM“

„Od pátku jsme na soustředění na Kypru. Každý z nás to samozřejmě vítá, je fajn trénovat v zimě na přírodní trávě při sluníčku a dvaceti stupních. Příprava probíhá jako obvykle, byť realizační tým Slovanu je po odchodu trenéra Trpišovského do Slavie úplně nový. S novým koučem Holoubkem a jeho asistenty se ale mužstvo rychle poznalo. Trenéra Holoubka znám dobře ze Sparty, kluci se mě vyptávali, co od něj mají čekat. Ale odpovídal jsem jim, ať si na něj udělají názor až po osobní zkušenosti. Nemám rád, poskytovat někomu svoje pohledy, ať už pozitivní nebo negativní.

„BUDE TO PODOBNÉ JAKO ZA TRPIŠOVSKÉHO“

Příchod trenéra Holoubka jsem přivítal. Z toho, jaká padala jména, je volba na něj ideální. Říkal jsem si pro sebe, že nikdo lepší přijít nemohl. Zažil jsem ho tři roky ve sparťanské mládeži, jednu sezónu ve Spartě v A-týmu. A teď jsme se spolu sešli ve Slovanu. Myslím, že by jeho angažování mohlo zapadat do fotbalu, který se v Liberci poslední roky hraje. Jak jsem ho poznal, vyznává náročný, běhavý styl s vysokým napadání. V tom to bude podobné jako za kouče Trpišovského. Je jasné, že stejné to úplně nebude, v něčem se to lišit bude. Každý trenér má svoje věci.

„O LIBERCI SE MLUVÍ JAKO O ZÁZRAKU“

V Liberci jsou změny v hráčském kádru časté a poměrně razantní. Ten nyní zůstal pohromadě, naopak se protočil realizační tým. I přes množství změn se to ale v Liberci daří držet na úspěšné vlně. V médiích se píše a mluví o zázraku. Věříme, že to tak bude i nyní. Pamatuji se, že když jsem do Slovanu přišel poprvé, po odchodech Pepy Šurala a Davida Pavelky se psalo, že pomalu sestoupíme. Šlo o dva reprezentanty, doplnění tehdy nebylo takové. Nakonec jsme se během jara ještě o příčku zlepšili, skončili jsme třetí. Jak jsem říkal, kádr je stejný, mohlo by to pokračovat jako na podzim.

„UMÍME VYHRÁVAT TÝMOVÝM DUCHEM“

Do jara jdeme ze čtvrtého místa. Cílem jsou příčky zaručující kvalifikaci o evropské poháry. Ty jsou pro nás velkou motivací. Uvidíme, jak to bude probíhat. Na podzim jsme skvěle chytili začátek a rozjeli se. Zvládali jsme vítězně i těžké zápasy. Vnitřně jsme silní, umíme vyhrávat týmovým duchem. Když se nedaří herně, věříme si, že to zlomíme srdcem, bojovností. Že míč do branky prostě nějak dotlačíme. To je náš trumf. Oproti jiným klubům nemáme tolik reprezentantů, zkušených hráčů. Jsme mladé mužstvo. Ale u Nisy je zdravá, rodinná atmosféra, kterou vytvářejí lidé kolem týmu.

„NA SLAVII SI TROUFÁME“

Skončit na druhé příčce je lákavé. Zatím je na ní Slavia. Ale troufáme si na ni, na podzim jsme ji porazili v Edenu, nevidím důvod, proč bychom to nemohli doma zopakovat. Slavia může také párkrát zaváhat, ztrácíme na ni jenom dva body. Stát se může cokoli. Osobně si pro jaro dávám jasný cíl: být víc produktivní než na podzim. V lize jsem se trefil hned v prvním kole, ale pak už nic. Naštěstí jsem dával branky v domácím poháru a za jedenadvacítku, jinak by to bylo špatné. Vždyť na hřiště chodím pro to, abych góly dával nebo na něj přihrával. Věřím, že na jaře se bude dařit mužstvu i mně.“

MATĚJ PULKRAB

Narozen: 23. května 1997. Výška: 185 cm. Váha: 73 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Česká liga: 36 zápasů / 9 gólů. Hráčská kariéra: Sparta Praha (2004-2016), Slovan Liberec (2016), Sparta Praha (2016-2017), Slovan Liberec (2017-?). Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy (2016), člen reprezentačních týmů ČR do 16, 17, 18, 19, 20 a 21 let.