Lukáš Sadílek: „Chceme se udržet nahoře!“

Lukáš Sadílek: „Chceme se udržet nahoře!“

V nadsázce, občas se štípe, jestli se mu to všechno nezdá. Záložník LUKÁŠ SADÍLEK senzačně atakuje se Slováckem nejvyšší příčky, Moravané mají na dohled dokonce druhou Spartu. Sadílka však mrzí, že v neděli skončila Slovácku devítizápasová neporazitelnost, i přes jeho vstřelenou branku padlo doma se Slavií.

„PORÁŽKA SE SLAVIÍ MRZÍ“

„Porážka se Slavií mě mrzí, i když rychle přebolí, ve středu už zase hrajeme. Štve mě, že jsme nezvládli poslední fázi zápasu. Minimálně první dva ze tří slávistických gólů přitom nepadly po žádných vypracovaných akcích. Šlo o standardky. Nejdřív přišla zbytečná penalta, potom přímý kop, který hezky trefil Stanciu. Podle mého názoru ale trestňáku předcházel nedovolený zákrok na mě. Šel jsem do míče, některý ze slávistů do mě drbnul a obrátil mě. Myslím, že se měl pískat faul. Snažil jsem se zeptat rozhodčího, ale on mně řekl, ať s tím za ním nechodím. Bohužel to vyhodnotil jinak.

 

„MŮJ GÓL BYLA NÁHODA“

Povedlo se mi dát vedoucí gól. Byl trochu kuriózní, šlo spíš o centr než o střelu. Balon se ale stočil do brány. Že skončil v síti byla vlastně náhoda, přiznávám. Moc si cením toho, že jsme se Slavií odehráli vyrovnaný zápas. Je týmem evropského formátu, což dokázala postupem přes Leicester v Evropské lize. Těší mě, že v některých pasážích jsme měli dokonce navrch.

O to víc nás prohra mrzí. Chtěli jsme využít toho, že slávisté mohli mít vzhledem k náročnému programu trochu těžší nohy, ale bohužel... Aspoň jsme se ale přesvědčili, že jsme schopni být i takovému týmu důstojným soupeřem.

 

„TEĎ SE UKÁŽE, JAKÝ MÁME CHARAKTER“

V lize jsme padli po devíti zápasech. Jestli nás může prohra rozhodit? Nyní se ukáže, jaký máme charakter. V týmu je poměrně dost zkušených hráčů, budou mít určitě pozitivní vliv na to, abychom se z porážky s mistrem bleskově oklepali a vrátili se zase na vítěznou vlnu. Myslím, že to pro nás bude docela velká zkouška. Budeme chtít ukázat, že předchozí výborné výsledky nebyly náhodné. Chceme se nahoře v tabulce udržet. Jestli jsem něco takového čekal? Asi ne, pro všechny z nás je tohle nová role. Nebyli jsme na ni zvyklí. Možná, že v uplynulé sezoně jsme naznačili, že se můžeme pohybovat v lize výš. Jsme rádi, že se nám tak daří.

 

„MÁME SKVĚLOU PARTU“

Bylo by asi už teď pro nás zklamáním, kdybychom neskončili na pohárové příčce. Sami jsme se přesvědčili, že s celky nahoře můžeme odehrát vyrovnané partie. Myslím, že do špičky právem patříme. V čem je kouzlo Slovácka? Osa týmu je dlouho spolu, navíc se vrátili Michal Kadlec a Milan Petržela. Jejich zkušenosti a herní kvality jsou hodně znát. Myslím, že naše největší síla je v týmu. Máme skvělou partu, až neskutečnou. Těžíme z ní i na trávníku. Brácha Michal nyní hostuje z PSV Eindhoven v Liberci, jsme před Slovanem o čtyři body. Nějak to ale mezi sebou neřešíme.

 

„ZLOMOVÁ BYLA VÝHRA NAD PLZNÍ“

Občas se mě kamarádi ptají, jestli si troufáme dokonce na druhou příčku. Že bychom hráli kvalifikaci Ligy mistrů. Nedíváme se kolem sebe, zápasy jdou rychle po sobě. Abychom se udrželi na místech, kde jsme, je potřeba prakticky pořád vyhrávat. Uvidíme, na co to bude nakonec stačit. Asi zlomovým zápasem, kdy jsme poznali, že máme na vršek ligy, byla výhra nad Plzní. Konec prosince se nám hodně povedl, na soustředění jsme si potom řekli, že to na poháry zkusíme.“

LUKÁŠ SADÍLEK

Narozen: 23. května 1996. Výška: 179 cm. Váha: 66 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Ivona. Fotbalový post: záložník. Česká liga: 114 zápasů / 11 gólů. Hráčská kariéra: 1. FC Slovácko (2002-2016), Sokolov (2016). 1. FC Slovácko (2016-?). Největší úspěchy: člen reprezentačních výběrů ČR do 16, 17, 18, 19 a 20 let.