Lukáš Provod: „Prožívám pohádku!“

Lukáš Provod: „Prožívám pohádku!“

Realita mu zní hodně hezky. Před rokem záložník LUKÁŠ PROVOD slavil postup ze druhé ligy s českobudějovickým Dynamem, v uplynulém týdnu se stal českým mistrem se Slavií. V nejlepším tuzemském klubu se začal na jaře výrazně prosazovat, posledních osm zápasů odehrál komplet.

„TITUL JSME OSLAVILI, JAK SE MÁ“

„Spousta známých se mi ptá, jaké byly moje první mistrovské oslavy. Jestli střídmé nebo jestli stály za to. Myslím, že tak půl napůl. Sto procent jsme do nich dát nemohli, v neděli nás čekal zápas Jabloncem. (směje se) Myslím, že jsme ale titul oslavili tak, jak se má. Měli jsme den volna, v pátek jsme se z toho dostali. S Budějovicemi jsme před rokem slavili postup do první ligy, takže jsem trochu věděl, o co jde. Ale tohle bylo přece jen něco jiného. Slavii celkově fandí hodně lidí, před Edenem jich byla spousta. To byl oproti oslavám s Dynamem ten největší rozdíl.

 

„TĚŠÍM SE, CO PŘIJDE DÁL“

Během oslav mi prolétl hlavou poslední rok, který byl pro mě neskutečný. A také nepříjemné zranění, kvůli kterému jsme před časem byl skoro rok mimo. Pro mě je tohle hodně velký obrat, až do pohádky. Postup s Budějovicemi, teď titul se Slavií. Těším se, co přijde dál. Když jsem do Slavie v létě přicházel, věřil jsem, že se prosadím. Byť je pro mě obrovským klubem, pro mě až nemyslitelným oproti angažmá v Budějovicích. Věřil jsem ve své schopnosti, že se dokážu prosadit. Sice se mi to povedlo až časem, ale povedlo. Podzim měl tým mimořádný, bylo těžké se dostat na hřiště.

 

„POMOHLA MI KORONAVIROVÁ PŘESTÁVKA“

Osobně mi pomohla koronavirová přestávka, protože ani na začátku jara nebyly výkony ideální. Pak se všechno sedlo. Myslím, že i tým se celkově sehrál. Navíc se rozdělily role v kabině. Po pauze jsme do ligy vlétli dobře, s každým vítězným zápasem sebevědomí mužstva i moje rostlo. Začali jsme věřit, že tým je silný i bez extrémních opor Suka, Hušbiho, Škoďáka, kteří v zimě odešli. Myslím, jsme si potřebovali ověřit, že i bez nich jsme silní. Že můžeme hrát fotbal, který chceme, a budeme dál úspěšní. Starší kluci začali tým táhnout, nám mladším věří, že jsme schopní mužstvu pomoct.

 

„ZÁPAS S PLZNÍ JSME PERFEKTNĚ ZVLÁDLI“

Titul jsme definitivně získali v zápase s Plzní, za kterou jsem odmala hrál. Říkal jsem klukům, se kterými jsem hrál od dětství, celou mládež, že s nimi budu hrát i v lize. Teď to vyšlo tak, že jsme s nimi sice na jednom hřišti běhal, ale v roli soupeře. Ale beru to jako takové zadostiučinění, že jsem se dokázal v lize prosadit, navíc ve Slavii. A že jsme zápas s Viktorkou perfektně zvládli, byl bonus navíc. Média psala, jak se Viktorka pod novým trenérem Guľou zvedla, jak se jí daří. My jsme se těšili, že budeme moct dokázat, že Plzeň není žádná Barcelona. Namotivovalo nás to.

 

„CHCI SI VYBUDOVAT SILNOU POZICI“

Příští sezona může být vyrovnanější. Plzeň udělala krok dopředu, Sparta začala vyhrávat. Poslední roky o titul soupeřily Plzeň se Slavií, teď se může situace změnit. Liga se celkově vyrovnává, i Jablonec, Ostrava, Liberec hrají dobře. Snaží se o ofenzívní fotbal, zápasy s nimi nejsou nikdy jednoduché. A co jsem poznal ve Slavii, lehké nejsou ani utkání se Zlínem, s týmy ze spodku tabulky. Přijdou se do Edenu ukázat, namotivují se na nejvyšší míru. Pro příští sezonu mám extra motivaci, zahrát si zase Ligu mistrů. Na podzim jsem do ní nakoukl, s Barcelonou a Interem Milán. Doufám, že si vybuduji ve Slavii takovou pozici, že budu hrát častěji a pomůžu jí znovu do Ligy mistrů.“

LUKÁŠ PROVOD

Narozen: 23. října 1996. Výška: 189 cm. Váha: 84 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Viktoria Plzeň (2004-2016), Baník Sokolov (2016-2018), Viktoria Plzeň B (2018-2019), Dynamo České Budějovice (2019), Slavia Praha (2019-?). Česká liga: 25 zápasů / 4 góly. Největší úspěchy: mistr české ligy (2020), 2 starty v Lize mistrů (2019), člen reprezentačního výběru do 21 let.