Lukáš Hejda: „Míče se na mě lepí!“

Lukáš Hejda: „Míče se na mě lepí!“

Pálí ostrými. Nedávno LUKÁŠ HEJDA zajistil Plzni těsnou výhru v Hradci Králové, v pátek zachránil bod v domácím thrilleru s Mladou Boleslaví (3:3) nádhernou ránou z otočky. Trefa proti Středočechům byla pro stopera Viktorie už šestou v sezoně. Jede výrazně nad plán, jeho dosavadním maximem v jednom ročníku byly dva zásahy. Góly by však jistě vyměnil za další mistrovský titul, ke kterému má i přes sobotní klopýtnutí s Duklou nadále blíž Slavia.

„LÉPE JSEM TO ASI TREFIT NEMOHL“

„Když ke mně po dlouhém nákopu míč propadl, přistrčil jsem si ho a z otočky vystřelil. Nenapadlo mě jiné řešení, ukázalo se jako správné. Myslím, že lépe jsem to asi trefit nemohl, byl to možná můj nejhezčí gól v lize. Jenže radost z něho mít nemůžu, když jsme Boleslav nedokázali porazit a v boji o titul jsme ztratili. Předvedli jsem sice drtivý finiš, soupeře jsme zatlačili do jeho šestnáctky, nakonec se nám povedlo tříbrankové manko smazat. To je poměrně nevídané, za normálních okolností bychom byli v euforii. Tentokrát nikoli, naopak jsme moc zklamaní.

„JABLONEC MĚ STRAŠÍ DODNES“

Po pátečním utkání jsem si říkal, že na titul už máme miniaturní šanci. Po remíze Dukly na Slavii to vidím o malinko optimističtěji. Upřímně, nečekal jsem, že by slávisté mohli v Edenu ztratit, bylo to pro mě velké překvapení. Na druhou stranu Dukla má velkou kvalitu, o které jsme se nedávno přesvědčili v Plzni. Každopádně to teď pro nás není úplně špatné. O to víc mě mrzí poslední zaváhání. Nemyslím ani tak ty s Teplicemi a s Boleslaví, kdy jsme výsledek dotahovali. Nýbrž remízu v Jablonci, kde jsme v poločase vedli o dva góly. Musím říct, že Jablonec mě straší dodnes. Myslím, že i ostatní kluky.

„TEĎ TO VIDÍM ŠEDESÁT KU ČTYŘICETI PRO SLAVII“

Slavia to má pořád ve svých rukách. Kdybych měl šance na titul vyjádřit procenty, vidím to tak šedesát ku čtyřiceti pro Slavii. Stále věřím, že to pro nás může dopadnout dobře. Nikdy se nevzdáváme, a dokud je šance, musíme a budeme bojovat. Z pohledu diváka se zdá, že těžší los v závěrečných dvou kolech má Slavia, kterou nyní čeká duel v Boleslavi. Jenže my zase jedeme do Brna, kde se nám dlouhodobě nedaří. Co si pamatuji, zápasy tam byly pokaždé strašně těžké. Je určitě dobře, že jsme Boleslavi v pátek dokázali vzít výhru, teď musí o to víc šlápnout proti Slavii, aby si udržela čtvrtou příčku.

„JE TO MOJE NEJLEPŠÍ SEZONA“

Když se ohlédnu za sezonou z osobního hlediska, je asi mojí nejlepší. Ani předešlé dvě nebyly špatné, odehrál jsem v každé osmnáct ligových zápasů. Teď jich mám šestadvacet, nastupoval jsem pravidelně i v Evropské lize. Cítím se jistější. Především střelecky se mi daří hodně nadstandardně. Všichni se mě dokola ptají, co jsem ve své hře změnil, jestli koncovku speciálně trénuju. Odpovídám, že jsem nezměnil vůbec nic. Na standardky také chodím pořád stejně. Jedině, některé branky jsem dal v závěrech zápasů, kdy mě trenéři vyslali na hrot. To dřív nebývalo. Prostě se na mě lepí balony, tím to zřejmě bude.

„NA KONCI ZÁPASŮ STŘÍLÍME GÓLY ČASTO“

Není určitě náhoda, že se často gólově prosazujeme v posledních minutách. Všichni soupeři jsou na nás perfektně připravení, je to pro nás čím dál víc těžší. Dokážeme být ale trpěliví. Víme, že nás protivník nevydrží dorážet celých devadesát minut, dojdou mu zákonitě síly. Máme potom víc prostoru a možností se střelecky prosadit. To se potvrdilo například v Hradci, v Karviné, s Teplicemi, nebo nyní s Boleslaví. Je důležité, že nám to tam skoro vždy aspoň jednou spadne.“

LUKÁŠ HEJDA

Narozen: 9. března 1990. Výška: 191 cm. Váha: 80 kg. Stav: ženatý, manželka Veronika, dcera Julie (2,5 roku). Fotbalový post: obránce. Česká liga: 124 zápasů / 12 vstřelených gólů. Reprezentace: 1 zápas / žádný gól. Hráčská kariéra: ŠSK Bílovec (1997-1998), Baník Ostrava (1998-2000), AC Sparta Praha (2000-2011), FK Jablonec (2011), 1. FC Příbram (2011-2012), Viktoria Plzeň (2012-?). Největší úspěchy: základní skupina Ligy mistrů (2013), osmifinále Evropské ligy (2014), čtyřnásobný vítěz české ligy (2010, 2013, 2015, 2016), vítěz Českého Superpoháru (2010).