Lukáš Hejda: „Helsinky? Musíme přijmout roli favorita!“

Den D pro fotbalovou Plzeň se blíží, už ve středu vstoupí na půdě HJK Helsinky do bojů o pohádkové bonusy z Ligy mistrů. Zásadní otázka před úvodním duelem 2. předkola zní: bude u toho i kapitán Lukáš Hejda? Zkušený stoper se zranil na nedávném soustředění v Rakousku.

„Cítím se líp a líp. Dostal jsem pár dnů na to, abych se dostal do optimální pohody. Věřím, že start sezony stihnu,“ prohlásil Hejda na páteční tiskové konferenci v Doosan aréně. „Nebudu ho ale do ničeho nutit, měl výron v kotníku. Zápas v Helsinkách by měl ale stihnout,“ doplnil trenér Michal Bílek.


Jeden z hlavních strůjců mistrovského tažení v uplynulém ligovém ročníku přišel k úhoně minulý týden na nedělním tréninku ve Westendorfu. Špatně došlápl, odkulhal ze hřiště. Kvůli zranění zmeškal generálku s Besiktasem (0:0).


„S tímto zraněním mám velké zkušenosti. Když jsem viděl nohu, věděl jsem hned, že bude stačit pár dnů, abych se dostal zpátky. Měl bych v Helsinkách nastoupit,“ uvedl Hejda. V letní přípravě zažil v Plzni dosud nepoznané - kabinou Viktorie se prohnal vítr, přišlo osm nových hráčů, plus dva staronoví (Sýkora, Holík). Neobává se, že tolik změn týmem zahýbe? „Na můj vkus přišlo hodně hráčů. Noví kluci ale zapadli bez problémů. Byť je pro ně těžké, aby si bleskově zvykli na naše herní principy,“ podotkl 32letý plzeňský kapitán.


Pro Viktorii, která je už tři roky bez pohárů, je střet s Helsinkami důležitý. Pokud uspěje, zajistí si minimálně základní skupinu Konferenční ligy. „Naším jasný cílem je Evropa. Pokud postoupíme, měli bychom potom klid. Musíme přijmout roli favorita, mohli jsme dostat zvučnějšího soupeře. Ale pořád jde o finského mistra, kvalitu určitě má,“ pronesl Hejda.


Viktoriáni se budou do úterního odletu připravovat v domácích podmínkách, jeden nebo dva tréninky absolvují na umělé trávě. Na tomto povrchu se totiž odehraje duel v Helsinkách.


„Tohle je asi jediná komplikace, umělka není úplně ideální. Nemůžeme si ale vybírat, na čem budeme hrát. Popereme se s tím,“ uzavřel Hejda.