Los osmifinále MOL Cupu

Obhájci trofeje fotbalisté pražské Slavie v osmifinále MOL Cupu přivítají Zlín. Finalista uplynulého ročníku a aktuální lídr ligové tabulky Plzeň se představí v Mladé Boleslavi, další ze spolufavoritů Sparta nastoupí v Teplicích. Rozhodl o tom los v sídle FAČR na Strahově. Úředním hracím termínem je středa 27. října. Slavia se se Zlínem naposledy utkala v úvodním kole této ligové sezony a zvítězila těsně 1:0. Úřadující mistr vyhrál posledních pět vzájemných duelů, v minulém pohárovém souboji v dubnu 2017 ale "Ševcům" podlehl v semifinále doma 0:1. Zlínští následně MOL Cup vyhráli. Také Plzeň s Mladou Boleslaví na sebe narazily na úvod ligové sezony a Viktoria doma zvítězila 2:1. Na hřišti středočeského soupeře ale třikrát po sobě nevyhrála. Vloni ve čtvrtfinále poháru Plzeň doma Mladou Boleslav porazila v přestřelce 4:2. Sparta v posledním vzájemném duelu na jaře rozdrtila Teplice doma 7:2. V poháru se oba soupeři naposledy utkali předloni v dubnu ve čtvrtfinále a Letenští na Stínadlech zvítězili až po penaltovém rozstřelu. Sparta na Teplice po pohárovém zápase narazí i na začátku listopadu v lize. Stejně na tom budou i další dvě dvojice. Slovácko s Karvinou a Ostrava s ligovým nováčkem Hradcem Králové si pohárový souboj rovněž zopakují ve 14. kole nejvyšší soutěže, pouze si prohodí pořadatelství.

Ve hře v tomto ročníku zůstává 14 z 16 prvoligových mužstev, z týmů z nejvyšší soutěže dosud vypadly Liberec a Pardubice. Přemožitel Východočechů ze 3. kola Jihlava nastoupí ve vršovickém „Ďolíčku“ proti domácím Bohemians 1905. Druhému druholigovému celku v osudí Varnsdorfu přisoudil los osmifinále severočeský souboj v Jablonci.Osmifinále je posledním kolem, které se bude hrát na podzim, čtvrtfinále se uskuteční v březnu. Tři z posledních čtyř ročníků MOL Cupu ovládl úřadující ligový mistr Slavia, v sezoně 2019/2020 zvítězila Sparta.

Los osmifinále MOL Cupu (oficiální hrací termín středa 27. října):

Ml
. Boleslav - Plzeň, Jablonec - Varnsdorf, Teplice - Sparta, Slovácko - Karviná, Ostrava Hr. Králové, Č. Budějovice - Olomouc, Bohemians 1905 - Jihlava, Slavia - Zlín.