Ladislav Krejčí II: „Vyhovuje mi víc volnosti!“

Ladislav Krejčí II: „Vyhovuje mi víc volnosti!“

Jako jeden z mála patřil v minulé sezoně stabilně do základní sestavy Sparty, i když se na Letné teprve rozkoukával po letním přestupu z druholigové brněnské Zbrojovky. Urostlý defenzivní záložník LADISLAV KREJČÍ II však nebyl nejen kvůli postavě k přehlédnutí, důrazem v osobních soubojích a herním sebevědomím spíš připomínal na trávníku ostříleného mazáka než dvacetiletého novice.

Když budu svoji premiérovou sezonu ve Spartě hodnotit podle jejího závěru, kdy jsme se posunuli na třetí místo v tabulce, a hlavně vyhráli MOL Cup, což byl hlavní cíl, tak jsem s ní spokojený. Pro mě osobně bylo důležité, že jsem většinu zápasů odehrál v základní sestavě, takovou porci jsem si loni v létě, když jsem přišel ze Zbrojovky, ani nepředstavoval. Chyběl jsem jen v úvodním utkání doma se Slováckem a potom zhruba měsíc na podzim, kdy jsem měl problémy s otoky v levém kotníku.


VYNUCENÁ PAUZA NÁM POMOHLA!“

Na podzim se naše sestava dost točila, především ve stoperské dvojici, před kterou jsem nastupoval na pozici šestky. Ale nijak zvlášť jsem tyhle personální změny nevnímal, protože jsem měl starosti sám se sebou, abych zvládl vyšší úroveň i tempo hry, než jsem byl zvyklý z druhé ligy. Vstřebával jsem všechno za pochodu a nebylo to jednoduché. Byli jsme i výsledkově pod velkým tlakem, asi nejtěžší zápas jsem zažil na podzim v Liberci, který se mi moc nepovedl, a také týmově to mohlo být lepší. Myslím si, že nám paradoxně pomohla vynucená pauza kvůli COVID-19. Stabilizovala se sestava, herní pojetí a na našich výkonech i výsledcích to po ligovém restartu bylo znát. Je dobře, že jsme si tímto procesem prošli, přesvědčili jsme se, že máme silný tým a máme do budoucna na čem stavět.


UŽ JEN NEZŮSTÁVÁM PŘED STOPERY…“

Moje role se v průběhu sezony výrazně změnila. Za trenéra Jílka jsme hráli na jednu šestku, takže po mně především chtěl, abych si plnil defenzivní úkoly a prostor před stopery prakticky neopouštěl. Trenér Kotal preferuje hru na dvě šestky, nebo na šestku a osmičku, chce po nás konstruktivní rozehrávku zezadu. Když se do ní zapojí jeden z nás, druhý se může vysouvat dopředu. Tohle herní pojetí a víc volnosti na hřišti mi líp vyhovuje.


DO BRNA SE MOC NETĚŠÍM!“

V Praze jsem si ještě úplně nezvykl, bez navigace v autě se neobejdu, abych v ulicích nezabloudil. Ale válčíme s Adamem Hložkem v poznávání hlavního města společně. Když máme víc jak den volna, tak valím domů do Brna. Jsem rád, že se Zbrojovce podařilo postoupit do první ligy. Přál bych jí, aby si formu z jara, kdy válcovala každého soupeře, udržela i v nejvyšší soutěži a zabydlela se v ní. Nová sezona bude pro ni o to těžší, že po rozšíření ligy na osmnáct týmů budou tři poslední přímo padat. Na vzájemné zápasy, hlavně ten v Brně, se ale moc netěším, budu si muset na ně nastavit hlavu. Nejsem první ani poslední, kdo nastoupí proti svému mateřskému klubu. Je to ale ještě daleko.


NA POČET KARET NEJSEM PYŠNÝ…“

V sezoně jsem nasbíral ve všech soutěžích dohromady patnáct žlutých karet, což není číslo, na které bych byl zrovna pyšný. Některé vyplynuly z herních situací na hřišti, nebo třeba pramenily trochu z únavy v nabitém programu po restartu ligy. Pár karet jsem ale dostal zbytečné a mohl jsem se jich vyvarovat. V tomhle směru mám co zlepšovat a věřím, že se mi to v nové sezoně podaří.


BRANKU S LIBERCEM SI POČÍTÁM!“

Naopak v gólových statistikách žádný prvoligový zápis zatím ještě nemám, i když branku na Letné proti Liberci, která byla dodatečně označená za vlastní, si osobně počítám. Naopak tři góly jsem dal za „jedenadvacítku“ během kvalifikačního dvojzápasu v Chorvatsku a doma se San Marinem, všechny po standardních situacích, na které pravidelně chodím. Kvalifikaci, která se také odložila až na podzim, máme velmi slušně rozjetou a věřím, že ji završíme postupem ze skupiny. Je to i jeden z mých cílů. Myslím si, že se pozitivně projevuje, že většina z nás stabilně hraje ligu, což dříve nebývalo. Na nedávném třídenním kempu jsme ale s „Hložanem“ (Adamem Hložkem) nebyli. Po dohodě s klubem bylo rozhodnuto, že bude pro nás lepší v tomto období se připravovat se Spartou. Věřím, že do nadcházejících kvalifikačních zápasů mistrovství Evropy oba naskočíme.


S LÁĎOU KREJČÍM JSEM SE NEPOTKAL…“

Dovolenou jsme měli jedenáct nebo dvanáct dnů, první týden jsem strávil u svého nejlepšího kamaráda v Telnici, kde jsem fotbal úplně vypustil z hlavy. Potom jsem už začal běhat, ale protože jsme nevypadli z tréninkového procesu na dlouhou dobu, nástup do letní přípravy příliš nebolel. Byla až do sobotního přátelského zápasu s Táborskem hodně intenzivní, protože je letos kratší. Na soustředění v Rakousku, kam vyrážíme v úterý, se už budeme věnovat především herním činnostem a sehrajeme několik přípravných utkání. Samozřejmě, že registruji změny v kádru. Přicházejí hráči, kteří by nám měli pomoci k postupu do základní skupiny Evropské ligy a k boji o titul, na který Sparta už dlouho čeká. Hodně se teď spekuluje, že možná přijde i můj starší jmenovec Láďa Krejčí, se kterým jsem se nikdy nepotkal. Kluci v kabině by jistě vymysleli jinou přezdívku než „Krejda“, abychom se po zavolání neotáčeli oba…“

LADISLAV KREJČÍ II

Narozen: 20. dubna 1999. Výška: 191 cm. Váha: 84 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Slovan Rosice (2003-2009), Zbrojovka Brno (2009-2019), Sparta Praha (2019-?). Největší úspěch: vítězství v MOL Cupu (2020).