Kvinteto noviců v Příbrami

Ofenzivní záložník Ruslan Mingazov posílí Příbram. Turkmenský reprezentant přichází na půlroční hostování ze Slavie a měl by pomoci nahradit klíčového hráče Jana Matouška, který přestoupil právě do Edenu. Na půl roku jde do Příbrami hostovat i liberecký útočník Radek Voltr. Středočeši se navíc dohodli na angažmá se zkušeným stoperem Mariem Holkem, který doléčuje zranění. Šestadvacetiletý odchovanec Ašchabadu Mingazov je v Česku od roku 2014, kdy přišel do Jablonce. V roce 2016 přestoupil do Slavie, ale tam se i vinou zranění zatím tolik neprosadil a v minulé sezoně hostoval v Mladé Boleslavi.

Během léta podstoupil Mingazov operaci kolena. Slavia ho tak posílá rozehrát do Příbrami, kde by měl rozšířit svou sbírku 66 ligových zápasů a 15 gólů. Ofenzivu Příbrami má zkvalitnit i šestadvacetiletý Voltr, který si vyzkouší už šesté ligové angažmá po Hradci Králové, Jihlavě, Slavii, Karviné a Liberci. Dosud nasbíral 89 ligových zápasů a dal pět branek. Další posilou je bývalý reprezentant Holek, který může hrát na stoperu či jako defenzivní záložník. Jednatřicetiletý bývalý hráč Brna, Dněpropetrovsku, Sparty a Dukly se do hry zapojí až v průběhu podzimu.

Kádr navíc rozšíří další nová jména, a to třiadvacetiletý slovenský záložník Dominik Duda ze Slovanu Bratislava a jednadvacetiletý útočník Petr Pejša z třetiligového Vltavínu. Změny doznal i příbramský realizační tým. V roli asistenta končí Petr Janota, aby se mohl opět věnovat mládeži, a nahradil ho Bohumil Pilný, který jako hlavní trenér vedl Hradec Králové a Žižkov.