Krajánci s přesnou muškou

Po reprezentační přestávce se střelecky dařilo krajánkům ze širšího kádru českého národního týmu v jejich zahraničních klubech. Záložník Jakub Jankto pohotovou dorážkou v 16. minutě zařídil nejtěsnější domácí výhru Udine nad FC Janov v italské Serii A. Stoper Jakub Brabec v belgické Jupiler lize vyrovnal minutu před koncem v Gentu na 1:1 a zařídil tak hostům z Genku jednobodový zisk.

Obránce Filip Novák se dánské Superlize zapojil do gólové přestřelky na hřišti mistrovského FC Kodaň, ve které ale jeho Midtjylland nakonec prohrál 3:4. Útočník Jan Kliment, který si před pár dny v kvalifikačním dvojzápase odbyl ostrý debut v „áčku“ se gólově prosadil v Ostende, odkud si Bröndby Kodaň, v němž druhou sezonu hostuje ze Stuttgartu, odvezlo bod za remízu 1:1.

Útočník Matěj Vydra dal v utkání 6. kola anglické Championship dokonce dva góly a přispěl k vysokému domácímu vítězství Derby County 5:0 nad Hullem, který sestoupil z Premier League. Derby v tabulce vystoupalo na čtvrtou pozici, vede stoprocentně úspěšný Cardiff. Pětadvacetiletý český forvard otevřel skóre v 18. minutě z přímého kopu, na 2:0 pak zvýšil o čtvrt hodiny později. V součtu s proměněnou penaltou ze srpnového utkání proti Prestonu má v nové sezoně na kontě tři góly.