Kosovu se vracejí uzdravené opory

Švýcarský trenér Kosova Bernard Challandes povolal na závěrečné dva zápasy kvalifikace o postup na EURO 2020 v Plzni proti Česku a doma s Anglií 24 hráčů. Oproti zářijovému úvodnímu souboji s výběrem Jaroslava Šilhavého v Prištině jsou v nominaci záložníci Milot Rashica s Herolindem Shalou, kteří se po vyléčení zranění vrátili do týmu už při říjnovém srazu. Naopak ze zdravotních důvodů nadále schází další opora Arber Zeneli. Challandes neudělal příliš změn oproti zářijovému duelu, který jeho svěřenci nad českým týmem vyhráli v Prištině 2:1. Z týmu vypadli záložník Bernard Berisha a obránce Mirlind Kryeziu, naopak se dostalo vedle zmíněné dvojice i na Benjamina Kololliho s Arbenita Xhemajliho. Nejlepším střelcem Kosova, které hraje mezinárodní zápasy teprve od roku 2014, je útočník Fenerbahce Istanbul Vedat Muriqi. K dalším oporám patří záložník Valon Berisha z Lazia či Rashica. Jeho kolega ze záložní řady Shala v minulosti působil v české lize v Liberci a Spartě. Až na gólmana Visara Bekaje působí všichni nominovaní kosovští hráči v zahraničí.

Nejlepším střelcem Kosova, které hraje mezinárodní zápasy teprve od roku 2014, je útočník FenerbahceIstanbul Vedat Muriqi. K dalším oporám patří záložník Valon Berisha z Lazia či Rashica. Jeho kolega ze záložní řady Shala v minulosti působil v české lize v Liberci a Spartě. Až na gólmana Visara Bekaje působí všichni nominovaní kosovští hráči v zahraničí.

Nominace:

Brankáři: Samir Ujkani (FC Turín), Arijanet Muric(Nottingham), Visar Bekaj (Priština).
Obránci: Amir Rrahmani (Hellas Verona), FidanAliti (Kalmar), Mërgim Vojvoda (Lutych), FlorentHadergjonaj (Huddersfield), Leart Paqarada(Sandhausen), Ibrahim Dreševič (Heerenveen), Benjamin Kololli (FC Curych), Arbenit Xhemajli(Neuchatel).

Záložníci: Idriz Voca (Lucern), Anel Rashkaj(Eskilstuna), Besar Halimi (Sandhausen), Valon Berisha (Lazio), Herolind Shala (Valerenga), Bersant Celina (Swansea), Florent Hasani (Diosgyör), Edon Zhegrova (Basilej), FlorentMuslija (Hannover), Milot Rashica (Brémy).

Útočníci: Vedat Muriqi (Fenerbahce), Atdhe Nuhiu(Sheffield Wednesday), Elba Rashani (Odd).