Jurij Medveděv: „Jeli jsme osm hodin autobusem…“

Jurij Medveděv: „Jeli jsme osm hodin autobusem…“

S bratislavským Slovanem má český krajní obránce JURIJ MEDVEDĚV našlápnuto ke čtvrtému mistrovskému titulu v řadě. Nejslavnější a nejpopulárnější slovenský klub, jehož dres obléká pětadvacetiletý bek již čtvrtou sezonu, chce uspět i na mezinárodní scéně a postoupit v nově vzniklé Evropské konferenční lize do jarních vyřazovacích bojů.

„Skoro dva měsíce jsem marodil s natrženým pravým zadním stehenním svalem. Stalo se mi to ve skluzu v ligovém zápase doma s Trenčínem. Díra ve svalu byla dost hluboká, proto rekonvalescence trvala takhle dlouho. Největší slovenské derby s Trnavou u ní doma jsem už ale stihl…

„V TRNAVĚ JSME SE NA HŘIŠTI BÁLI…“

Nikdy jsem nic takového nezažil a nevěřil jsem, že by se při ligovém zápase mohlo něco takového vůbec stát. Byli jsme v šoku, když fanoušci vběhli na trávník. Rychle jsme se přesunuli ke střídačkám a potom raději do kabin. Báli jsme se, aby třeba nezaútočili i na nás, nebyl jsem určitě sám, kdo měl v tu chvíli strach… Odkopala se jen čtvrthodina, zápas se dohrával před disciplinárkou a vyhráli jsme ho 3:0 kontumačně. Trnava o víkendu jen remízovala s týmem Zlaté Moravce-Vráble, a protože jsme vyhráli v neděli v Michalovcích, tak náš náskok na čele před ní narostl na slibných pět bodů.

„S JARDOU ZMRHALEM DRŽÍME SPOLU!“

V Michalovcích se hraje vždycky špatně, také terén nebývá v ideálním stavu, proto zápasy moc fotbalové krásy nepřinášejí. Dost jsme se na výhru 2:1 nadřeli, vystřelil nám ji Jarda Zmrhal, kterému se po letním příchodu do Slovanu hodně daří a góly mu často padají. Pendluje mezi levým a pravý krajem zálohy, pravidelně se dostává do zakončení. Je to super kluk, vycházíme spolu dobře a jako Češi spolu taky držíme. Do Michalovců to trvá autobusem z Bratislavy osm hodin, takže zpátky jsme dorazili domů v pondělí až ve tři hodiny v noci. Proto jsme trénink měli až ve tři hodiny odpoledne.

„K POSTUPU MUSÍME PAOK PORAZIT…“

Volno nepřipadalo v úvahu, protože ve čtvrtek nás čeká doma předposlední zápas skupiny Evropské konferenční ligy s PAOK Soluň. Vloni jsme ho jako čerstvého řeckého mistra vyřadili z Evropské ligy, tehdy se mi v odvetě v Soluni podařilo vstřelit asi dosud nejhezčí a nejdůležitější gól, protože přispěl k našemu překvapivému postupu. Teď na podzim jsme v Řecku uhráli remízu 1:1 a ve čtvrtek nutně potřebujeme vyhrát, abychom postoupili do jarního play-off. Nerozhodný výsledek by nám nic neřešil, protože PAOK v posledním kole hostí poslední gibraltarský Lincoln, zatímco my hrajeme v Dánsku s vedoucím a postupujícím týmem FC Kodaň.

„V KABINĚ JE TO LEPŠÍ NEŽ PŘED ROKEM!“

Trenér Weiss je přísný a emotivní trenér, je jenom dobře, že po nás šlape. Když do Slovanu ke konci minulé sezony přišel, dorazilo s ním i pár slovenských hráčů. Když k tomu připočtu i nás Čechy, tak je to i v kabině lepší než před rokem! O reprezentační pauze jsme od něj dostali tři dny volna, tak jsme vyrazili do Česka za rodinou, protože v nabité sezoně, kdy hrajeme tři soutěže, se tam nedostanu. Ve Slovanu mám smlouvu ještě na rok a půl do června 2023. Jsem tady spokojený, pravidelně, pokud jsem zdravý, nastupuji v základní sestavě. Patřím taky už k hráčům, kteří jsou v klubu nejdelší dobu. Žádné konkrétní nabídky třeba od českých nebo zahraničních klubů, které by mě extra zajímaly, jsem zatím nedostal. A ani nemám důvod odtud odcházet.“