Josef Jindřišek: „Všichni řvali a líbali mě!“

Josef Jindřišek: „Všichni řvali a líbali mě!“

Trenér Martin Hašek prohlásil, že mu na zahradě nechá vytesat sochu. Kapitán Bohemians 1905 Josef Jindřišek totiž dvěma góly v závěrečných dvou duelech nadstavby o záchranu vyrval Klokany ze spárů sestupové baráže. Před týdnem zařídil výhru v Karviné, v sobotním dramatu s Opavou vyrovnávací brankou v samém závěru odvrátil katastrofický scénář.

„BYLY TO STRAŠNÝ NERVY“

„Gól proti Opavě, který znamenal záchranu Bohemky v lize, jsem si schovával na poslední minutu. Aby soupeř už nemohl reagovat. Takové branky jsou nejlepší. Ne, teď vážně. Přiznávám, že jsem měl trošku nahnáno. Prohrávali jsme, čas se krátil. Když rozhodčí ukázal, že nastaví pět minut, začal jsem docela věřit, že gól dáme. Viděl jsem, jak jde Pušky (Puškáč) do hlavičkového souboje, počítal jsem, že míč prodlouží. Přesně to se stalo. Střela se mi povedla podle plánu. Pěkně utažená přes celou bránu. Byly to strašný nervy, ale nakonec jsme pro Bohemku ligu zachránili.

„ZASÁHLA MĚ ABSOLUTNÍ EUFORIE“

Co se dělo dál si už moc nepamatuju. Běžel jsem, křičel jsem donekonečna gól. Pak na mě naskákal celý tým včetně lavičky. Všichni řvali, líbali mě. Nechtějte slyšet, co mi tam kluci říkali. Ani bych od nich nechtěl, co mi nabízeli. (směje se) Peníze to ale nebyly. Zasáhla mě absolutní euforie. Cítil jsem, že tenhle gól nás zachrání. Ležel na mě také trenér Hašek, říkal mi, že je konec zápasu. Rozhodčí pak na mě volal, abych vstal, za dvacet sekund utkání ukončil. Spadl mi obrovský balvan ze srdce. Vždyť po prohře s Příbramí jsme byli totálně dole. Ukázalo se, že jsme vnitřně silní.

„GÓL OPAVĚ? NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V KARIÉŘE!“

V lize jsem vstřelil jedenadvacet gólů, ten Opavě byl jednoznačně nejdůležitější v celé mojí kariéře! Nejhezčí se mi tedy povedl před týdnem v Karviné. Nevím, kde se to tam ve mně vzalo. První myšlenka byla, že všechno propálím, ale půl metru přede mnou byl hráč, tak jsem udělal zasekávačku. Balon mi zůstal pod nohou, naznačil jsem, že vystřelím, abych donutil protihráče něco udělat. Pak jsem balon napálil levačkou pod břevno. Teď v sobotu jsem se trefil podruhé v řadě. Góly střílím hrozně rád, byť jsem na pozici defenzivního záložníka, snažím se chodit do koncovky.

„JAKO SPASITEL SI NEPŘIPADÁM“

Po zápase s Opavou jsem si o sobě přečetl, že jsem spasitel, zachránce nebo dokonce Blanický rytíř. Rozhodně si tak nepřipadám. Hraju za Bohemku, nosím její dres, stejně tak všichni moji spoluhráči. Jdeme do toho jako jeden tým. Na hřišti je nás jedenáct lidí, na lavičce náhradníci, plus ti, kteří se nevešli do nominace. Dík tedy patří úplně všem. Jsme spolu v týdnu na tréninku, připravujeme se na zápasy. Záchranu jsme zvládli všichni, včetně náhradníků. Někdo z nás prostě musel dát gól. Já jsem měl jenom štěstí, že jsem slíznul smetanu.

„MLADŠÍ KLUKY POŘÁD STÍHÁM“

V Bohemce jsem nepřetržitě deset sezon. Těší mě, že přidám minimálně ještě jednu. Nedávno jsem prodloužil smlouvu do příštího června. Sobotní trefou jsem si pojistil, že bude prvoligová. Je mi sice osmatřicet, ale věk je jenom číslo, mladší kluky pořád stíhám. Fyzicky zvládám, cítím, že jsem pořád platný hráč pro první ligu. Radost mám i z jiné věci. Díky tomu, že jsme se vyhnuli sestupové baráži, máme o týden delší dovolenou. Kdybychom do ní spadli, měli bychom volno jenom čtrnáct dnů. Tahle varianta rozhodně lepší. Především se už nemusíme stresovat, ligu jsme zachránili.“

JOSEF JINDŘIŠEK

Narozen: 14. února 1981. Výška: 178 cm. Váha: 80 kg. Stav: ženatý, manželka Ivana, dcery Lucinka (12 let) a Barunka (10 let). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Sokol Plavy (1987-1989), Sokol Držkov (1989-1991), Sokol Plavy (1991-1995), FK Jablonec (1995-2007), Sigma Olomouc (2007-2008), Fulnek (2008), Sigma Olomouc (2009), Bohemians Praha 1905 (2009-?). Česká liga: 321 zápasů / 21 gólů. Největší úspěchy: nominace na Osobnost české ligy.