Jiří Skalák: „Snad už v sestavě vydržím!“

Jiří Skalák: „Snad už v sestavě vydržím!“

Už mu je zase hej. Záložník JIŘÍ SKALÁK se vrátil do sestavy Brightonu, z níž vypadl na šest zápasů, které strávil na tribuně. Po dvou porážkách ho však trenér povolal zpátky, český reprezentant odehrál poslední dva vítězné zápasy týmu, který směřuje k přímému postupu do anglické Premier League. Naposledy Skalák pomohl k výhře 3:0 nad Derby County, kde působí český útočník Matěj Vydra. Dal si tím dárek ke svým nedělním 25. narozeninám.

„POPŘÁL JSEM MATĚJI VYDROVI ŠTĚSTÍ DO POSLEDNÍCH KOL“

„Páteční zápas s Derby jsme zvládli perfektně, zvítězili jsme zaslouženě. Soupeř si toho dopředu moc nevytvořil, jen Matěj Vydra měl na konci prvního poločasu šanci. My jsme vstřelili na začátku gól, potom jsme chodili do brejků a přidali další dvě branky. Duel jsme kontrolovali, probíhal podle našich představ. S Matějem jsme prohodili pár vět před zápasem i po něm. Říkal, že jsme hráli dobře. Jemu se ale také dařilo. Popřál jsem mu hodně štěstí do posledních kol. Mají výborný tým, doplácejí na špatný úvod. Naději na postup do play off ale mají pořád solidní.

„BUDU ZKLAMANÝ, POKUD PREMIER LEAGUE NEVYJDE“

Trenér dopředu avizoval, že nám dá volný víkend, i pokud se utkání s Derby výsledkově nevydaří. Takhle byly sobota i neděle mnohem veselejší. Radost jsem měl o to větší, neboť jsem po delší době nastoupil na domácím stadionu. Ale hlavně, že jsme vyhráli, to je nejdůležitější. Soutěž máme výborně rozehranou, devět kol před koncem držíme druhou příčku, která znamená přímý postup do Premier League. O ní se bavíme celou sezonu. Osobně bych byl moc zklamaný, kdyby to s postupem nevyšlo. Nevím, jak by to vypadalo příští ročník, pokud by nám nejvyšší soutěž podruhé za sebou utekla.

„STÁLE NÁS MRZÍ NEDÁVNÁ PORÁŽKA S NEWCASTLEM“

Zřejmě by odešla spousta hráčů. Proto nad tím radši ani nepřemýšlím. Je cítit, že na první ligu jsou natěšení i fanoušci, každý domácí zápas je vyprodaný. V Brightonu se Premier League nikdy nehrála, byl by to obrovský úspěch. O to víc bychom byli neradi, aby se opakoval scénář z uplynulého ročníku, kdy jsme spadli do play off a byli vyřazeni. Stále nás mrzí nedávná porážka s vedoucím Newcastlem, nad kterým jsme vedli. Pokud bychom vyhráli, bylo by to už hodně blízko. Škoda, minimálně remízu jsme uhrát měli. Ale to je fotbal, některé duely jsme zase otočili v nastavení.

„NEBYLO PŘÍJEMNÉ BÝT ŠESTKÁT V ŘADĚ NA TRIBUNĚ“

Poslední dvě utkání jsem byl opět v základní sestavě. Předtím jsem šest kol nehrál. Byl jsem deset dnů nemocný, vypadl jsem z jedenáctky. Týmu se dařilo, vítězil, musel jsem čekat na šanci. Nebylo příjemné být šestkrát v řadě na tribuně. Nepropadal jsem však skepsi, trenér mně říkal, abych byl trpělivý, že příležitost zase brzo dostanu. Zpátky na hřiště mi pomohly porážky s Newcastlem a s Nottinghamem. Kdyby se vyhrálo, trenér by do mančaftu určitě nesahal a já seděl dál na tribuně. Můj konkurent Murphy, který hrál poslední dobou na mém místě, nyní převzal moje místo na tribuně. Snad už v základní jedenáctce do konce ligy vydržím.

„POŘÁD ČEKÁM NA PRVNÍ TREFU. VĚŘÍM, ŽE SE UŽ NĚCO UJME“

Po přestupu do Brigthtonu jsem loni na jaře vstřelil dva góly, v té letošní na první trefu pořád čekám. Mám ale na kontě šest asistencí. V posledních dvou zápasech jsem nějaké šance měl, bohužel jsem je neproměnil. Osobně by mi ale vůbec nevadilo, kdybychom postoupili a já žádnou branku nedal. Stále však doufám, že se něco ujme. Že v nějakém klíčovém utkání gólem přispěju. Zásadní ovšem je, abychom se udrželi na vítězné vlně. Pokud to dokážeme, bude Premier League naše.“

JIŘÍ SKALÁK

Narozen: 12. března 1992. Výška: 177 cm. Váha: 72 kg. Stav: přítelkyně Sára. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Spartak Sezemice (1998-2002), Slovan Pardubice (2003-2007), Sparta Praha (2007-2011), MFK Ružomberok (2011-2012), Sparta Praha (2012), 1. FC Slovácko (2013), Sparta Praha (2013), Zbrojovka Brno (2013-2014), Mladá Boleslav (2014-2016), Brighton (Anglie, 2016-?). Reprezentace: 16 zápasů / žádný gól. Česká liga: 83 zápasů / 15 gólů. Největší úspěchy: postup na EURO 2016, 2. místo na ME U19 (2011), mistr české ligy (2013/2014).