Jirásek třetí posilou Baníku

Ostravský Baník pokračuje v posilování kádru před jarními prvoligovými odvetami. Třetí novou tváří po podzimu předposledního týmu je záložník Milan Jirásek z pražských Bohemians 1905 do Ostravy, který už zasáhl do přípravného utkání s Valašským Meziříčím a po něm podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Pětadvacetiletý středopolař ale nepřichází do neznámého prostředí, protože už v Ostravě hostoval na jaře 2015 ze Sparty Praha. V létě stejného roku přestoupil do Bohemians 1905, kde v minulých dvou sezonách patřil mezi stabilní členy sestavy. Během podzimní části tohoto ligového ročníku ale místo v zahajovací jedenáctce neměl a na startu přípravy dostal od "Klokanů" svolení hledat si nové angažmá.

"Od změny trenéra, když do Bohemky přišel Martin Hašek, se začal hrát trošku jiný fotbal, hrával jsem míň a to přispělo k mému odchodu. Chtěl jsem hrát, když se ozval Baník, byla to jasná volba. Dává se tu dohromady velmi kvalitní tým, Baník dnes funguje úplně jinak, než když jsem tu byl poprvé a věřím, že pomůžu," říká nová akvizice, která má na kontě v české lize 71 utkání a tři góly. Je odchovancem Sparty, odkud ještě v mládežnické kategorii přestoupil do Interu Milán. Poté hostoval v jiném italském klubu Sassuolu, pak se vrátil na Letnou a hrával i za slovenskou Senici a za Teplice. Prošel prakticky všemi juniorskými reprezentacemi.