Jan Kopic: „Doufám, že se v základu udržím!“

Jan Kopic: „Doufám, že se v základu udržím!“

Blýskání na lepší časy. Po prohře v nedávné přímé bitvě o titul na Slavii se Jan Kopic vrátil do základní sestavy Plzně. A Viktoria následující tři ligové zápasy vyhrála. Po triumfu nad Libercem a v dohrávce na Bohemians 1905 zvládla i nedělní drama v Karviné, kde výsledek otočila dvěma góly v samém závěru. Vzhledem k zaváhání Slavie v Liberci (1:1) se obhájce devět kol před koncem vrátil do pozice lídra.

„ZÁPAS V KARVINÉ SE MUSEL LIDEM LÍBIT“

„V neděli v Karviné to bylo hektické. Je super, že to pro nás dopadlo tak příznivě. Myslím, že lidem si utkání muselo líbit, útočně hrála i Karviná. Musím ji pochválit, má fakt silný tým. Po přestávce už postupně začala bránit výsledek, ale to dělá každé mužstvo. Dvakrát jsme dotahovali, nakonec jsme to otočili. Když jsme však inkasovali čtvrthodinu před koncem druhý gól, bylo to strašně nepříjemný. Říkal jsem si, že to vypadá špatně. Bylo důležité, že jsme rychle vyrovnali na dva dva. Pak už jsme věřili, že vyhrajeme.

„PO DELŠÍ DOBĚ JSME VSTŘELILI VÍC NEŽ JEDEN GÓL“

„Hodně diskutovaným momentem byl náš vítězný gól, který vstřelil Tomáš Hořava. Domácí se zlobili na rozhodčího, mysleli si, že Lukáš Hejda, který stál před brankářem Laštůvkou, byl v ofsajdu. V tu chvíli jsem byl už na lavičce, viděl jsem to z dálky. Hned jsem se díval na pomezního, praporek nezvedl. Ukázalo se, že branka byla regulérní. Po delší době jsme vstřelili víc než jeden gól, navíc jsme si vytvářeli šance. Dá se říct, že v Karviné jsme si přichystali víc příležitostí než ve všech dosavadních jarních. Hráli jsme dobře. Dostali jsme první gól, museli jsme dotahovat, to nám možná pomohlo. Pak jsme to museli valit dopředu.

„PLZEŇ JE POŘÁD VNITŘNĚ SILNÁ“

Poslední tři zápasy jsou důkazem, že Plzeň je pořád vnitřně silná. Po porážce na Slavii jsme přišli o první místo, což nebylo příjemné. Před námi byl domácí duel s Libercem a dva venkovní. Věděli jsme, že nejsme v lehké situaci. Navíc v Edenu jsme prohráli gólem v závěru. Byla to docela rána, museli jsme se oklepat. Abychom se Slavií neztratili kontakt, museli jsme další tři zápasy vyhrát. Povedlo se. Zvítězili jsme na Bohemce, kde se nám herně příliš nedařilo, teď jsme uspěli na horké půdě v Karviné. Dokonce jsme se i vrátili na první příčku.

„SLAVIA VIDÍ, ŽE KAŽDÉ JEJÍ ZAVÁHÁNÍ MŮŽEME VYUŽÍT“

To, že jsme Slavii dostali znovu pod sebe je pozitivní psychický moment. Slavia vidí, že každé její zaváhání můžeme využít. Samozřejmě to samé platí obráceně. Do konce ligy zbývá devět kol. Někdo namítne, že je to hodně. Ano, ve hře je ještě spousta bodů, ale ono to pak hodně rychle utíká, každé zaváhání bude nesmírně bolet. Třetí Spartě jsme utekli na deset bodů, druhá Slavia má na ni náskok devíti bodů. Všude slyším, že bitva o titul je už jen záležitostí Plzně a Slavie. To se teprve uvidí, nicméně nepředpokládám, že by oba týmy ztratily takový náskok. Může se stát, že jeden ano, ale stěží oba.

„VÍM MOC DOBŘE, JAK VELKÁ KONKURENCE V PLZNI JE“

V poslední době jsem začal zase nastupovat v základní sestavě. Ale i když jsem předtím tolik nehrál, nebral jsem to tak, že bych prožíval špatné časy. Vím moc dobře, jak velká konkurence ve Viktorii je. Je skvělé, že všechny tři duely, ve kterých jsem teď nastoupil od první minuty, jsme vyhráli. Myslím, že moje výkony nebyly nejhorší, doufám, že se v jedenáctce udržím až do konce a pomůžu týmu k dalším bodům. V ideálním případě k mistrovskému titulu.“

JAN KOPIC

Narozen: 4. června 1990. Výška: 179 cm. Váha: 74 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: FK Humpolec (1995-2004), Vysočina Jihlava (2004-2009), Zenit Čáslav (2010), Vysočina Jihlava (2011), FK Jablonec (2011-2015), Viktoria Plzeň (2015 - ?). Česká liga: 155 zápasů/ 28 gólů. Reprezentace: 5/1. Největší úspěchy: mistr ligy (2016), postup do základní skupiny Evropské ligy (2015, 2016), vítěz českého Superpoháru (2013, 2015), vítěz Poháru České pošty (2013).