Jan Kliment: „Ve Slovácku se cítím skvěle!“

Jan Kliment: „Ve Slovácku se cítím skvěle!“

Jsem zpátky. Tento vzkaz posílá do světa útočník Slovácka JAN KLIMENT. Muž, který po ME jedenadvacítek v létě 2015 vyrazil do zahraničí, kde i kvůli těžkému zranění naplno neprorazil, ve Slovácku řádí. Ve čtyřech posledních zápasech vstřelil pět gólů, v sobotu se dvěma proměněnými penaltami výrazně podepsal pod výhru 3:1 v Ďolíčku.

„ASPOŇ NEMUSÍM PLATIT ZA HATTRICK“

„Na Bohemce šlo o hodně těžké utkání. Hráli jsme tři dny od zápasu v Ostravě, únava byla znát. Alespoň já jsem jí pociťoval tak od pětatřicáté minuty. Ale museli jsme zápas uhrát. Odmakali jsme ho jako tým, proto jsme také vyhráli. Jsem rád, že jsem klukům pomohl dvěma proměněnými penaltami. Ve druhém poločase jsem mohl dát i třetí gól, únik jsem ale dobře nezakončil. Ždímal jsem se z posledního, neměl jsem na střelu sílu. Vyhráli jsme, takže mě ani nemrzí, že jsem nedal hattrick. Nemusím za něj aspoň platit nic do týmové kasy. (smích)

 

„PENALTY OBČAS TRÉNUJU“

Penalty občas je trénuju. Při první jsem si vybral stranu a umístil míč v tyči. U druhé jsem postřehl, že gólman Le Giang jde dopředu, počkal jsem si do poslední chvíle, a poslal balon na opačnou stranu. Na penalty je určený také zkušenější kapitán Vlasta Daníček. Ctím hierarchii, poslední slovo, kdo bude kopat, má on. Teď je zraněný, proto jsem si vzal míč já. Těší mě, že jsem ukázal, že penalty umím zahrávat. Až se Vlasta uzdraví, třeba mi někdy v budoucnu dovolí pokutový kop kopnout. (smích)

 

„VÍTĚZNOU SÉRII SI UŽÍVÁME“

Vítězství na Bohemce je pro nás páté v řadě, mimořádnou sérii si moc užíváme. Je super, když mančaft šlape. Jsme na čtvrtém místě, v médiích se o nás začíná psát jako o kandidátovi na pohárové umístění. My se o ale o evropských pohárech ani nebavíme. Neprožíváme, že atakujeme přední příčky. Když to ale dopadne, budeme pochopitelně rádi. Jenže v kariéře jsem poznal, že jednou jste nahoře a jednou zase dole. Takže nejsem v kdovíjaké euforii. Snažím se koncentrovat a podávat co nejlepší výkony. Když k tomu navíc mužstvo válí, jde o ideální mix.

 

„KOUČ SVĚDÍK SE MNOU UMÍ PRACOVAT“

Hodně se teď píše a mluví, že jsem ve Slovácku restartoval kariéru. Herně se mi ale dařilo už předtím, jen tomu chyběly góly. Mám nyní období, kdy mi do brány spadne všechno, do čeho kopnu. I díky dvěma penaltám mám na kontě solidních šest gólů. Co za mojí pohodou stojí? Dal jsem se zdravotně do kupy, trenér Svědík se mnou umí pracovat. Musím poděkovat i mužstvu. Ve Slovácku jsme jedna velká parta, nikdo nevyčnívá. Takhle skvělou kabinu jsem snad nikde nezažil. Cítím se tam skvěle, což se odráží i na trávníku. Věřím, že budu takhle pokračovat dál.

 

„BUDOUCNOST ZATÍM NEPLÁNUJU“

Jestli mám chuť zase vyrazit do zahraničí? Posouvat se dopředu je určitě cíl každého, nejsem výjimka. Momentálně jsem hráč Slovácka, kde mám smlouvu do konce léta. Uvidíme, co bude. Víc k tomu asi není co dodat. Jasně, daří se mi i střelecky, otázka na návrat do zahraničí se nabízí. Ale já jsem v tomto směru už zkušenější, budoucnost si nijak přehnaně neplánuju. Jsem ve Slovácku šťastný. Ano, v létě se moje situace bude řešit, ale teď si to nepřipouštím, soustředím se na svoje výkony. Stejně tak nepřemýšlím nad tím, jestli mám šanci vrátit se do reprezentace a zabojovat o účast na EURO. Tohle je strašně daleko. Možné je sice všechno, abych si až takhle troufal, to zase ne.“

 

JAN KLIMENT

Narozen: 1. září 1993. Výška: 185 cm. Váha: 73 kg. Státní příslušnost: Česká republika. Stav: ženatý, manželka Denisa, syn Sebastian (9 měsíců). Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: Vysočina Jihlava (1999-2013), Dukla Banská Bystrica (2014), Vysočina Jihlava (2014-2015), VfB Stuttgart (2015-2016), Bröndby Kodaň (2016-2018), VfB Stuttgart B (2018-2020), 1. FC Slovácko (2020-?). Česká liga: 49 zápasů / 9 gólů. Reprezentace: 5 zápasů / žádný gól. Největší úspěchy: nejlepší střelec mistrovství Evropy hráčů do 21 let (2015) - 3 góly, člen reprezentačních výběrů U19 a U20.