Jan Bořil: „Na konec jsem pomyslel!“

Jan Bořil: „Na konec jsem pomyslel!“

Přiznává, že přemýšlel o konci kariéry. Prožíval těžké chvíle. Slávistický bek a kapitán JAN BOŘIL hrál naposledy v derby proti Spartě v říjnu 2021, od té doby léčí poraněné koleno. Užil si své, ale vidina zase vyběhnout na hřiště ho žene. Náročné období překonal a pracuje na návratu, který se pozvolna blíží. Tréninky zvládá, ale do prognóz, kdy by mohl hrát, se raději nepouští.

„Děkuji všem, kteří mi pomohli“

„V této chvíli jsem zdravotně v pořádku a koleno je konečně zahojené, za což jsem po tak dlouhé době ohromně rád. Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo se na tom podíleli. Rodině, spoluhráčům, trenérům, kamarádům. Všichni mi moc pomohli, dostalo se mi velké podpory. Nejvíce děkuji samozřejmě své ženě a dceři, které jsou pro mě těmi největšími oporami.

 

„Už zvládnu všechno“

V přípravě zvládnu už všechno. Jen se mi upravují tréninkové dávky, protože jsem rok a půl netrénoval s týmem, a proto je důležité ze začátku hlídat, abych to nepřehnal. Když jsou delší kondiční tréninky nebo běhy, tak absolvuji tak padesát až šedesát procent z tréninkové dávky týmu.

 

„Uvidíme, jak se budu cítit za měsíc“

V tuhle chvíli bych nerad předbíhal, kdy bych se mohl vrátit do zápasů. Přesně to ani nevím. Začínám trénovat s týmem naplno, ale ještě na tom nejsem ideálně po fyzické stránce. Samozřejmě bych chtěl co nejdříve, ale uvidíme, jak se budu cítit třeba za měsíc.

 

„Psychicky to bylo náročné“

„Naposledy jsem hrál před rokem a čtvrt. Po derby se Spartou už to dál nešlo. Byl to dlouhý proces. Na začátku jsem podstoupil konzultace s několika různými specialisty. Následně mě čekal operační zákrok v Mnichově a po něm samozřejmě nespočet hodin rehabilitace. Bylo to psychicky nesmírně náročné, zvlášť když si uvědomíte, že dlouho myslíte na to, jestli nebudete muset ukončit kariéru.

 

„Chci hrát zase fotbal“

Na konec kariéry jsem skutečně pomyslel, to pro mě bylo nejtěžší. Ještě jednou bych chtěl poděkovat všem, kteří mi pomohli. Bylo to náročné. I proto si teď před sebe kladu jen jeden jednoduchý cíl: chci hrát zase fotbal.“

JAN BOŘIL

Narozen: 11. ledna 1991. Výška: 175 cm. Váha: 75 kg. Stav: ženatý, manželka Michaela, dcera Nela (5,5 roku). Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: FK Mladá Boleslav (1998-2010), Viktoria Žižkov (2010-2011), FK Mladá Boleslav (2011-2016), SK Slavia Praha (2016-?). Česká liga: 274 zápasů / 8 gólů. Reprezentace: 27 zápasů / žádný gól. Největší úspěchy: čtvrtfinalista EURO (2021), účastník základní skupiny Ligy mistrů (2019), čtvrtfinalista Evropské ligy (2019, 2021), čtvrtfinalista Konferenční ligy (2022), mistr české ligy (2017, 2019, 2020, 2021), vítěz MOL Cupu (2018, 2019, 2021)