Ivan Schranz: „Chci být na EURO u toho!“

Ivan Schranz: „Chci být na EURO u toho!“

V úterý pomohl slovenské reprezentaci k vítězství nad Ruskem v kvalifikaci o MS 2022, o tři dny později už bojoval v dresu Jablonce v ligové bitvě na půdě Bohemians 1905. Útočník IVAN SCHRANZ si z Ďolíčku, kromě bodu za bezbrankovou remízu, odvezl od Botiče šrám na obličeji od stopera Klokanů Daniela Köstla.

„BOD Z BOHEMKY BEREME“

„V pátek jsme remizovali na Bohemce. Myslím, že můžu mluvit za celý tým, bod z Ďolíčku bereme. Bohemka má svoji kvalitu a sílu, především doma. Samozřejmě, za vítězství bychom byli hodně šťastní, ale jdeme s pokorou dál od zápasu k zápasu. Souhlasím, že utkání nebylo pro diváky příliš atraktivní. Spíš bylo o soubojích, bojovnosti než o fotbalové kráse. Hrálo se většinou mezi šestnáctkami, nebyly skoro žádné šance. Očekával jsem víc střel, nebezpečných situací. Ale i taková utkání v české lize někdy jsou. Podílejí se na tom občas špatné terény, asi nejhorší mají v Teplicích.

 

„KÖSTL MĚ TREFIL NEÚMYSLNĚ“

U Botiče jsou místa, kde chybí tráva, míč dost skáče. Potom hra vypadá tak, jak vypadá. Technické nedostatky se kupí, proto jsou utkání víc o agresivitě. Nic s tím ale neuděláme. Hodně se po zápase mluvilo o mém souboji s domácím stoperem Danielem Köstlem. Přetlačovali jsme se o míč, nějakým způsobem mu nechtěně uletěla ruka a zasáhl mě do obličeje. Samozřejmě, někdy se za takový zákrok dává červená karta, někdy žlutá. Jde o nebezpečnou hru, za svoje konání jsou hráči zodpovědní. Taková jsou pravidla. Ale já jsem to viděl tak, že mě trefil pravděpodobně neúmyslně do tváře.

 

„VĚŘIL JSEM, ŽE GÓL PLATIT NEBUDE“

Měl jsem krvavý šrám, doktor mi dal na postižené místo jakousi vazelínu. Krvácení se zastavilo, dohrál jsem. Naštěstí nebylo potřeba nic šít, jsem ok. V zápase byla ještě jedna zajímavá situace. A sice neuznaný gól Bohemky v prvním poločase. Neviděl jsem souboj Puškáče s naším Haitlem, na jehož základě posléze rozhodčí gól neuznal kvůli faulu hráče Bohemky. Když sudí zkoumal situaci na monitoru, ptal jsem se Haitla, co se odehrálo. Řekl mi, že šlo o jasný faul, že si Puškáč pomohl rukama. Takže jsem věřil, že branka platit nebude, což se potvrdilo.

 

„NA SPARTU SE DOBŘE PŘIRAVÍME“

V úterý jsem hrál za slovenskou reprezentaci celý zápas světové kvalifikace proti Rusku. Posledních deset dnů bylo opravdu náročných, i kvůli cestování. Středeční čtvrtfinále MOL Cupu se Spartou je ale od pátečního duelu na Bohemce poměrně daleko, na odpočinek je dostatek času. Připravíme se dobře. Pro Jablonec je stejná priorita liga i pohár, ze kterého je kratší cesta do Evropy. Tak proč se o triumf nepokusit. Když se vrátím k národnímu týmu, měli jsme stejný problém jako Češi. Kluci z německé ligy nemohli přicestovat na Slovensko na první zápas. Až na závěrečný s Ruskem.

 

„ÚVOD KVALIFIKACE JSME NEZVLÁDLI“

První dvě kvalifikační utkání jsme výsledkově nezvládli, nepodali jsme výkony, jaké jsme měli. Snesla se na nás zasloužená kritika. K zápasu s Ruskem jsme přistoupili správně, převedli jsme už výkon, který si naši fanoušci přejí. Výhrou jsme se vrátili do hry o postup. Pomalu ale jistě se blíží mistrovství Evropy, samozřejmě bych byl rád u toho. Kdybych se objevil v nominaci, byla by to fantazie. Skupinu máme těžkou, ale před jedenácti lety na mistrovství světa mělo Slovensko stejně obtížnou. Porazili jsme však jednoho z největších favoritů Anglii a postoupili jsme dál. Jde o tři zápasy, může se v nich stát cokoli, uvidíme.“

IVAN SCHRANZ

Narozen: 13. září 1993. Výška: 185 cm. Váha: 78 kg. Stav: přítelkyně Petra, syn Jakub (10 měsíců). Fotbalový post: útočník. Národnost: Slovensko. Hráčská kariéra: Inter Bratislava (1998-2008), Akademie Jozefa Vengloše (2008-2010), FC Petrželka (2010-2012), Spartak Trnava (2012-2015), AC Sparta Praha (2015), Spartak Trnava (2015-2017), Dukla Praha (2017-2019), AEL Limassol (Kypr, 2019), České Budějovice (2019-2020), Jablonec (2020-?). Česká liga: 91 zápasů / 25 gólů. Reprezentace: 7 zápasů / 1 gól. Největší úspěchy: debut ve slovenské reprezentaci (2020).