Höwedes už Němce nedožene

Přes léto byl novým trenérem Schalke 04 Tedescem zbaven kapitánské pásky, nefiguroval v jeho základní sestavě pro úvodní dvě bundesligová kola, ani v nominaci německé reprezentace ke kvalifikačním zápasům v Praze s Českem a doma s Norskem. Benedikt Höwedes se skutečně stává oním vysněným defenzivním univerzálem, kterého ve zbytku přestupového období plánoval dotáhnout turínský Juventus.

Devětadvacetiletý obránce přichází na hostování, jakmile však odehraje 25 zápasů, automaticky se aktivuje opce. Hostování má mít hodnotu 3,5 milionů eur, dalších třináct pakJuventus přidá v případě hráčova vykoupení ze Schalke. Součástí dohody pak mají být i třímilionové bonusy.

"Je to lídr a vždy ze sebe vydává to nejlepší. Vše se s ním stává jednodušším, může pokrýt mnoho defenzivních úloh," popisuje svého krajana a reprezentačního parťáka Sami Khedira, se kterým se nyní potká i v klubovém dresu Staré dámy. Höwedes si své odehrál na stoperu i obou krajích obrany. Na tom levém strávil celé zlaté mistrovství světa 2014 v Brazílii, kde nevynechal ani minutu, a aktuálně má na kontě 44 mezistátních duelů za Německo.

V Gelsenkirchenu fotbalově vyrůstal od roku 2001 a nikde jinde dosud nepůsobil. První profesionální kontrakt podepsal v lednu 2007, o více než čtyři roky později se už stal kapitánem Schalke, v jehož barvách si připsal 238 soutěžních startů a brzy mohl dohnat Jiřího Němce (256) na deváté příčce historické tabulky. Nyní je už jasné, že se mu to v dohledné době nepovede…