Greguš přestupuje do FC Kodaň

Po turkmenském útočníkovi Mingazovovi opouští jabloneckou kabinu další reprezentant. Pětadvacetiletý slovenský záložník Ján Greguš, který je s národním týmem na EURO ve Francii, přestupuje do FC Kodaň. S mistrovským dánským klubem podepsal kontrakt do června 2020. V tamní nejvyšší soutěži se tak potká se svým nedávným spoluhráčem Filipem Novákem, který od konce srpna obléká dres bývalého mistra FC Middtjyland.

Do Jablonce přišel Greguš v prosinci 2014 z ostravského Baníku. V roce 2013 byl na hostování v anglickém Boltonu. V uplynulé sezoně odehrál za Jablonec 25 ligových utkání, ve kterých dal tři branky. Celkem v české lize nastoupil k 133 duelům, v nichž vstřelil 10 branek.

Kodaň zaujal před rokem, kdy Jablonci pomohl gólem postoupit přes dánský tým ve 3. předkole Evropské ligy. "Udělal na nás opravdu silný první dojem. Byl klíčovým faktorem, proč jsme tehdy vypadli. Od té doby ho pečlivě sledujeme a potvrdil, že je to dobrý hráč. Není náhoda, že je členem slovenského týmu na EURO. Jsme rádi, že jsme ho získali," říká trenér Kodaně Staale Solbakken.